Pokud má i váš partner občas problémy s erekcí, věřte, že v tom nejste sami. Sice to pro vás nebude žádná útěcha, ale průzkumy ukazující, že prakticky každý druhý muž má alespoň občas problém dosáhnout erekce, tzn. že trpí takzvanou erektilní dysfunkcí.

Dobrá zpráva ovšem je, že moderní medicína si už umí poradit i s tímto „oříškem“ a dokáže většině mužů pomoci. Malý háček spočívá jen v tom, že pánové musejí sami chtít se svých sexuálních problémů zbavit a vyhledat odbornou pomoc. A právě tady sehráváte klíčovou roli vy, partnerky a manželky. Říká se, že muži jsou zpravidla hlavou každého vztahu. Jenže my dámy jsme zase krkem, který jak známo dokáže tou hlavou pohybovat. A v případě, kdy náš protějšek trápí nějaký problém, se kterým si není schopen poradit sám, je čas pro šetrné, ale rázné dámské řešení.

sexPro vašeho partnera není lehké si přiznat, že má nějaký problém a už vůbec ne, pokud se týká nejchoulostivější části jeho těla. Mlčení a přehlížení ale potíže s erekcí nevyřeší, spíše naopak. Už proto na nic zbytečně nečekejte a promluvte si s partnerem otevřeně, i když citlivě o tom, proč už vaše milování není jako dřív. Poraďte mu, aby překonal obavy a stud a navštívil svého lékaře. Lékař totiž může vyloučit, zda se za erektilní dysfunkcí neukrývá nějaká závažnější zdravotní komplikace, která může souviset například s cukrovkou, vysokým krevním tlakem nebo kardiovaskulárními chorobami. Tím, že partnerovi domluvíte, aby si k lékaři zašel se tak nesnažíte zlepšit jen kvalitu vašeho intimního života, ale vlastně mu tím ukážete i to, jak moc vám záleží na jeho zdraví.

Když lékař jako příčinu milostných selhání vyloučí závažnější onemocnění, bude společně s vámi moci pracovat na tom, aby se do vaší ložnice vrátila ztracená harmonie. „Posun, který byl za posledních 20 let na poli léčby poruch erekce dosažen, je nevídaný a nabízí možná řešení vám i vašemu protějšku,“ říká přední český androlog MUDr. Libor Zámečník. A pokračuje: „K léčbě erektilní dysfunkce se v dnešní době používají různé metody. Tou nejrozšířenější je nepochybně farmakologická léčba. Na českém trhu je k dispozici např. několik léků ze skupiny tzv. inhibitorů PDE-5, které mohou naplnit očekávání mužů od léčby jako je např. rychlý nástup účinku a dlouhodobé působení. Vývoj v této oblasti postupoval rychle, a tak můžeme našim pacientům předepsat nejen dnes již déle známé léky, ale také nové preparáty,  s rychlým nástupem účinku  cca do 15-30 minut od podání a současně s nízkým  počtem nežádoucích účinků. Léky na erektilní dysfunkci však nejsou volně prodejné a může je předepsat jen lékař po příslušných vyšetřeních,“ dodává dále Zámečník.

Neotálejte proto s návštěvou odborníka. Sexuální problémy se samy nevyřeší! Vezměte partnera za ruku a promluvte si. Opravdu nemáte žádný důvod čekat déle…

Reklama