Celine-dion.jpg
Foto: Profimedia

Céline Dion se narodila v Charlemagne, což je menší městečko vzdálené asi 30 mil od Montrealu v Kanadě. Je nejmladší ze 14 dětí z velmi hudebně nadané rodiny. Vyrůstala neustále obklopená hudbou. Její matka hrála na housle a její otec na harmoniku. Oba její rodiče vlastnili ve městě bar a restauraci, kde o víkendech část rodiny vystupovala, a bavila tak místní obyvatelstvo.

Ve svých dvanácti letech s laskavou pomocí své matky složila svou první píseň, a to ve francouzštině. Jmenovala se Ce N’etait Qu’un Reve neboli v překladu Byl to jen sen a sehrála zcela ústřední roli v další kariéře mladé Céline. Demonahrávka putovala do rukou Reného Angelila. V lednu roku 1981 byl René tak zaujat hlasem mladičké hvězdy, že se stal tím, kdo přebral veškerou kontrolu nad její kariérou a zajišťováním prostředků pro její první francouzsky zpívané album Incognito. Dokonce nechal hypotékou zastavit svůj dům, aby mohl podpořit nahrávku tohoto alba. Tehdy Céline jistě netušila, že nejen odstartovala svou hvězdnou kariéru, ale především potkala svého budoucího manžela.

Roku 1999 ohlásila přerušení své kariéry, aby se mohla věnovat svému muži, u něhož byla diagnostikována rakovina jícnu. Po tříleté pauze se zpěvačka albem A New Day Has Come vrátila na hudební scénu. Do roku 2004 nashromáždila 175 miliónů prodejů svých desek, takže při předávání World Music Awards obdržela Diamond Award, čímž byla uznána nejlépe prodávanou zpěvačkou na světě.

V současné době byla ze zdravotních důvodů nucena přerušit své světové turné. Informovala o této skutečnosti v polovině ledna 2022 prostřednictvím svého instagramového profilu.

Čtěte také: Zdravotní problémy přetrvávají. Céline Dion byla nucena zrušit své turné

Co jste o Céline Dion (možná) nevěděli

  • Získala ocenění rytíř Řádu čestné legie.
  • Kate Winslet, která ve snímku Titanic ztvárnila hlavní ženskou postavu Rose DeWitt Buckater, prozradila, že nemůže vystát titulní píseň od Céline Dion, kterou jí hrají při návštěvách hotelů nebo barů s živým pianem.
  • Před tím, než šla Céline Dion nahrávat píseň „My Heart Will Go On“, si dala kávu, což obvykle nedělá, protože po kávě prý občas chraptí. Tato verze písně všechny natolik uchvátila, že ji nakonec ponechali i přesto, že to měla být nepovedená zkouška. 
  • Má osm starších sester a pět bratrů.

Zdroje: Profimedia, Wikipedie - Celine Dion, Céline Dion - životopis