Má přítelkyně Echinacea, také známá pod jménem třapatka, pochází ze Severní Ameriky. Zde byla používaná léčiteli a staršími generacemi lékařů. S příchodem antibiotik však ztratila na významu.

 

Dnes, především vlivem alternativní medicíny, získala ztracenou popularitu. Výborně se osvědčila při podpoře imunitního systému a je také účinná při nachlazení, chřipce a jiných infekcích.

 

Kdo je Echinacea?

Echinacea může být i vaší dobrou přítelkyní. Poznáte ji podle toho, že si roste, jak ji napadne, a má purpurové kvítky podobné sedmikrásce. No, musím vám říct, že je to pěkné kvítko!       

Většinou pobývá v Severní Americe, byla tak šikovná, že se dostala i do Evropy. Především v Anglii se stala miláčkem téměř všech zahradníků. 

Protože je mistryní v maskování a převlecích, v Čechách ji můžete potkat v podobě pastilek, gelů, čajů, kapek a tobolek.

 

Jak působí 5(jogurt)

Její schopnosti, tak jako vizáž, jsou výtečné! Především je přírodním antibiotikem, který zabraňuje infekci a ničí bakterie a viry v organismu. Na základě mých zážitků je dobré se s ní kamarádit dlouhodobě. Svým kamarádstvím s Echinaceou si normalizujete imunitní systém a maximalizujete odpovědi vašeho těla na případné infekce, viry nebo ekzémy.

 

Její další silné stránky

V první řadě je dobrou společnicí při prevenci. Ta se týká především zánětu dýchacích cest a chřipky. Nejúčinnější je podávat ji už při prvních příznacích onemocnění.

 

Klinická studie dokázala, že u lidí, kteří užívají pravidelně Echinaceu, je výskyt onemocnění o 35 % nižší než u běžné populace!

 

Je výbornou pomocnicí i při zduření sliznic, horečkách a bolestech hlavy.

 

Má svoje opodstatnění i při nemocech, které mají tendenci k návratu např. zánět dásní, infekce močových cest, zánět středního ucha apod. Osvědčila se i při léčbě oparů, zánětu průdušek a vedlejších dutin nosních.

 

V současné době s ní provádějí různé pokusy a zjišťují její působení na únavový syndrom a AIDS.

 

Jak se s léčivkou kamarádit

Kamarádství s Echinaceou má mnoho výhod. V první řadě ji můžete mít v různých podobách, a tak se s ní nebudete nudit.

 

Při nachlazení a chřipce ji můžete pozvat na návštěvu až 5x za den v dávkách 200 mg. Při jiných infekcích se doporučovaná dávka 200 mg užívá 3-4x denně.

 

Při dlouhodobém vztahu se doporučuje každé 3 týdny vyměnit ji za jinou léčivku. Nebojte se, nejde o nevěru a Echinacea se neurazí. Ví, že kozlík nebo vodilka zvýrazní její léčivý efekt.

 

Z mé osobní zkušenosti

Já jsem si zvykla na její kapkovou podobu. Nejvíc se mi osvědčily kapky od Dr. Theise. Protože mám i díky přítelkyni pevné zdraví, beru ji dlouhodobě a preventivně. Kapky užívám 2x denně, ráno a večer po jídle. Před užitím kapkami zatřesu, aby byla jejich koncentrace rovnoměrná, a na malou lžičku nakapu 20 kapek.      

 

Jak vybrat tu nejlepší…

Echinacea obsahuje látku, která pálí na rtech a jazyku, užívá-li se v tekuté formě. Právě pálení na rtech je známkou toho, že vaše kamarádka Echinacea je kvalitní!!!

 

Máte i vy nějaké zkušenosti s touto slečnou? Pokud ano, ráda si na toto téma popovídám…            

 

Reklama