Manžel mojí známé Jany přišel před nedávnem domů v mírně podnapilém stavu a ona se do něj pustila, že už má jeho pití dost (jak by ne, stejná situace se opakovala alespoň dvakrát do týdne) a že s ním takhle nechce dál žít. On se s ní pustil do hádky, že pije vlastně kvůli ní, že taky kvůli ní pořád není doma, ale zavírá se v garáži nebo chodí do hospody. On totiž nesnáší její kamarádky. Hned nato vytáhnul odněkud poznámkový kalendář, kde si přesně značil kdy u nich která Janina kamarádka byla, jak dlouho se zdržela, a naopak, kdy byla Jana pryč z domu a jak dlouho.

"Takže jestli chceš rozvod, máš ho mít!" Jana byla zděšená, nikdy netušila, jak moc můžou jejímu manželovi vadit její kamarádky. Pravdou je, že jich má hodně a skoro pořád se navzájem navštěvují. Nejdříve se o tom se svým manželem nechtěla ani bavit, nakonec ale ustoupila, s manželem všechno probrala a snaží se návštěvy omezovat.

Podobný problém, ale bohužel ne stejný konec měla známá mojí maminky. S manželem spolu byli dvacet let, mají dvě dospělé dcery. Jednoho dne jí manžel, dalo by se říct, že velice nečekaně, oznámil, že od ní odchází k jiné ženě. A jako jeden z hlavních důvodů uvedl, že jeho přítelkyně je mnohem méně společenská než jeho manželka. Doma si prý pořád připadá jako na nádraží. Netrhnou se dveře, pořád někdo zvoní, jedna návštěva za druhou.

A nejvíce nesnáší ty kamarádky, které přijdou, když jeho žena není doma, chtějí po něm, aby jim uvařil kafe a čekají v jejich kuchyni, až jim pojede vlak nebo autobus. Podobný příběh jako ten první, tenhle ale skončil rozvodem.

Zato moje bývalá spolužačka Věra, ta se vždycky měla dobře. Její manžel nikdy neviděl žádný problém v tom, že k nim chodí na návštěvu Věřiny kamarádky. Vždyť i za ním chodili jeho kamarádi a oni jim zase návštěvy opláceli. A tak jak se Věra starala o manželovy kamarády, vařila jim kávu, dávala jim ochutnat moučník, co právě upekla a tak různě, tak se taky její manžel staral o její kamarádky. Vařil jim kafe, občas s nimi poseděl, poklábosil a uměl se o ně postarat, i když přišly v nevhodnou dobu a Věra zrovna nebyla doma.

Jak dobře se o ně staral, na to přišla náhodou, když jí ujel vlak na cestě z práce. Volala manželovi, že se zdrží a přijede asi o hodinu později, dalším vlakem. A že má přijít na návštěvu kamarádka Ivana, aby ji zdržel a postaral se o ni.
Jenže Věra potkala ve městě sousedku a přijela docela brzy. Bohužel (nebo spíš bohudík), dost brzy na to, aby kamarádku Ivanu a svého manžela přistihla ve velice intimní situaci ve vlastní manželské posteli.

Můj manžel je skvělý hostitel. O všechny mé kamarádky se umí postarat, uvařit jim kafe a všechny mi ho závidí :-). Neměla bych si ho začít hlídat? 

       
Reklama