shutterstock-419741827.jpg

Foto: Shutterstock

Tvrdí, že herečkou být nechtěla. Tedy původně. Pochází ale z umělecké rodiny, a tak i ona nakonec podlehla všeobecnému domácímu naladění. A přestože si od dětství přála léčit zvířata, „skončila“ nakonec v Hollywoodu jako jedna z nejžádanějších hereček posledních desetiletí. Naštěstí pro všechny, kteří jí fandí, navzdory všem, co jí úspěch nepřáli.

Z třídní ošklivky hollywoodskou star

Jako malá se necítila nijak výjimečně. Nosila brýle, rovnátka a ústa jí zabírala skoro polovinu obličeje. Zažila úšklebky spolužáků a výsměch spolužaček. Jen sotva by ji tehdy někdo tipoval na budoucí hollywoodskou hvězdu. Člověk míní, život mění a z Julie se vyklubala kráska. Z ošklivého káčátka se vyloupla půvabná labuť, která sundala brýle, ukázala dlouhé nohy a dokonalý úsměv od ucha k uchu, tolik typický pro Julii Roberts tak, jak ji dnes zná celý svět.

Julia Robert měří 173 cm, váží okolo 57 kg, nosí boty velikosti 40,5 a oblečení 36. A přestože právě slaví 54. narozeniny, stále si udržuje dívčí půvab a přirozenou noblesu.

Jako těžce nemocná dívka i začínající prostitutka

Po střední škole odešla za svými dvěma sourozenci do New Yorku, kde se spolu se sestrou zapsala do hereckého kurzu. Podepsala také smlouvu s modelingovou agenturou a začala na sobě ještě víc pracovat. Překonala počáteční neúspěchy a přes drobnější role se dostala až ke své první zásadní. Prozatím nejde o půvabnou prostitutku Vivian z jejího zřejmě nejznámějšího filmu Pretty Woman (1990), ale o roli mladé diabetičky ve snímku Ocelové magnólie (1989). Právě tady zazářila jako budoucí nadějná hvězda, když byla za svůj výkon oceněna Zlatým glóbem za nejlepší herečku ve vedlejší roli a nominací na Oscara.

Julia krátce před natáčením snímku Ocelové magnólie o těžce nemocné dívce sama prodělala vážné onemocnění, virovou meningitidu, a byla několik týdnů hospitalizovaná.

shutterstock-546453424.jpg

Foto: Shutterstock

Stejné podmínky pro obě pohlaví

Další úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Vedle kultovní klasiky Pretty Woman (1990) je třeba zmínit také snímek Erin Brockovich (2000), který byl natočen podle skutečné události. Za film obdržela herečka cenného Oscara a zapsala se mezi nejlépe placené herečky Hollywoodu. Jako historicky první žena dosáhla na sumu 20 miliónů dolarů za film, částku, která se dosud vyplácela jen jejím mužským hereckým kolegům jako Tom Cruise, Tom Hanks nebo Mel Gibson.

Během jednání s filmovým studiem o snímku Erin Brokovich upozornil hereččin agent na dvojí metr v herecké branži a rozdílné oceňování umělců v souvislosti s pohlavím. Zabralo to.

Přirozenost nade vše

Úspěšných filmů, kde Julia Roberts zazářila, je celá řada. Za svou dosavadní kariéru získala mnoho oscarových nominací, uznání filmových kritiků a miliony fanoušků po celém světě. Byla a dosud je snem mnoha mužů, prožila řadu milostných románků a je podruhé vdaná. Se svým současným manželem vychovává tři děti a soukromý život si bedlivě střeží. Její životní filosofií je optimismus a celoživotní značkou široký úsměv. Propaguje přirozenost, je hrdá na svůj věk a není propagátorkou estetické chirurgie.

Pokud se v případě Julie Roberts dá vůbec hovořit o stárnutí, pak nutno dodat, že herečka stárne s grácií. K jejím 54. narozeninám, které slaví 28. 10., přejeme mnoho šťastných úsměvů.

Čtěte také:

Zdroje: vogue.comwikipedia.org, imdb.cominsider.com

Reklama