Zejména během zimy se vlhkosti v domech, ale i bytech náramně daří. Příčinou samozřejmě může být už jen fakt, že během zimy zkrátka tolik nevětráte, a naopak se snažíte udržet příjemné teploučko hlavně v dětských pokojích, ale i například v obýváku.

Nadměrná vzdušná vlhkost vytváří prostředí s těžkým vzduchem, ve kterém se hůře dýchá, což mimochodem může mít neblahý vliv i na vaši psychiku. Navíc je živnou půdou pro plísně i roztoče.

ce1.jpg

Plísně mohou způsobovat dýchací obtíže, kašel, alergické vyrážky, nevolnost nebo bolest hlavy.  Ještě více ohroženi jsou astmatici, alergici, ale i starší lidé nebo malé děti, protože nemají takovou obranyschopnost jako zdravý dospělý člověk.
 
Nadměrná vlhkost okolí se stává rájem také pro roztoče. Ideální teplota pro jejich vývoj je v rozmezí 22 a 26 °C, což je obvyklá hodnota v našich domácnostech. Tato teplota v kombinaci s vlhkostí může vést k většímu výskytu roztočů. Nejraději se schovávají v matracích, lůžkovinách, polštářích, ale můžete je objevit i v pohovce, křesle nebo koberci. Roztoči jsou jedním z nejčastěji se vyskytujících alergenů.

620cfe63ddbfablobid0.jpg

Alergie na roztoče má různé příznaky. Často se setkáváte s rýmou, kýcháním, kašlem, pálením a zarudnutím očí nebo nekvalitním spánkem.

Jak těmto problémům předejít? Důležité je snížit vysokou vzdušnou vlhkost na optimální úroveň. Metodou osvědčenou již našimi babičkami je větrání. Během zimních měsíců ale uvidíte sotva větrat své rodiče či prarodiče. A ruku na srdce, topení není úplně levnou záležitostí, takže se jistě ani vám nechce „topit pánu Bohu do oken“. Tam, kde nechcete tak často větrat, nebo tato metoda nepomáhá, jsou vhodným řešením pohlcovače vlhkosti. Ty mohou být pro většinu domácností ideálním řešením, protože snadno pohlcují vzdušnou vlhkost a nespotřebovávají žádnou elektrickou energii. Podívejte se na video

Vyzkoušet můžete například Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360°. Funguje na principu speciálních tablet, které okamžitě pohlcují vlhkost ze vzduchu a sráží ji v tekutinu, která se shromažďuje ve spodní části nádoby. Aerodynamický tvar přístroje umožňuje 360° cirkulaci vzduchu a tím maximální absorpci vlhkosti.

Tableta vydrží 1-2 měsíce v závislosti na velikosti místnosti a koncentraci vzdušné vlhkosti. Následně ji pak můžete vyměnit za novou. Speciální tablety navíc eliminují zatuchlý zápach a díky esenciálním olejům prostor provoní velmi jemnou, nevtíravou vůní přírody. Výběr je široký – vůně levandulových polí v Provence, vůně rozkvetlé letní louky, nebo jiskrná vůně vodopádů. Přístroje jsou navíc vyrobeny z ekologicky šetrného materiálu, který umožňuje recyklaci.

Jak poznáte nadměrnou vlhkost doma?

620cfe63bfd03blobid1.jpg
Že máte doma vlhko, poznáte velice snadno. Kromě těžkého vzduchu, můžete zaznamenat i kapky na skle, orosená okna a v horším případě i zatuchlý zápach nebo první mapky plísně na zdi. I v takové chvíli zachovejte klid.  Plíseň musí okamžitě pryč, ale i na to si můžete pořídit prostředek. Například Ceresit Stop Plísni  vás spolehlivě zbaví nečistot, plísní i bakterií v hůře dostupných místech, a to i z keramických obkladů nebo silikonových spár. Stačí nastříkat na postižené místo, nechat chvíli působit a pak umýt. Před použitím účinného přípravku si ale vždy raději přečtěte informace o produktu. 

Vlhkost v domácnosti je důležité řešit, protože žít v nezdravém prostředí, které ohrožuje zdraví celé rodiny nechcete.

620cfe6fc778bobrazek.png

Pokud vás zajímají další informace ohledně prevence vlhkosti a plísně klikněte na www.stop-vlhkosti.cz
 
 

Reklama