Tatínek mi zemřel když jsem byla ještě malá holčička. Vzpomínky na něj jsou mlhavé a nebýt fotografií, asi bych už nebyla schopná si vybavit jeho podobu.

I když to pro mamku muselo být hrozně těžké, postarala se o mě na jedničku. Snažila se, abych nestrádala tím, že žiji jen s ní a nikdy nedopustila, abych byla bita na tom, že nemám tátu.

 

Jezdila se mnou na výlety, na dovolenou, udělala vše pro to, aby mé dětství bylo krásné. A myslím, že se jí to opravdu povedlo.

Troufám si říci, že jsme byly spíš kamarádky, než matka s dcerou. Mohla jsem se jí vždy se vším svěřit, požádat o radu, poprosit o cokoli.... Vlastně ani nevím, jestli jsme se někdy opravdu hodně pohádaly.

 

Byla to krásná doba...

 

Dnes jsem již vdaná a mám malého chlapce. Ještě před časem byl Petřík pro maminku vším, celým světem a milovala ho nadevše.

Trávila s ním spoustu času, když měla malého pohlídat, byla v sedmém nebi a nikdy mu nezapomněla přinést dáreček.

 

Ale to celé je už bohužel minulostí.

Asi před 3 měsíci si totiž máma našla přítele. Je jí pomalu 53 let a začala se najednou chovat jako puberťačka!

S přítelem tráví spoustu času - jezdí na výlety, chodí do divadla, do kina a já mám pocit, že na mě a mojí rodinu tak trochu zapomíná. Jakoby nás odsunula stranou... Jakoby jsme pro ní už nebyli tak důležití...

 

Kupuje si oblečení, parfémy, utrácí za kadeřníka, ale že by malému přinesla třeba čokoládku, to ne. Mám pocit, jakoby svou lásku vyměnila za vnoučka!

 

S jejím přítelem se nestýkám a tak mámu téměř nevidím.

Jistě, mohla bych k nim přijít na návštěvu, ale matky přítel mi nesedí. Kouří a navíc se i před námi motá okolo mámy tak, že je mi trapně i za ní!

 

Kdyby jí bylo dvacet, prosím! Ale mám pocit, že její chování je v tomto věku už jaksi nevhodné...

 

Její přítel jí úplně zamotal hlavu. Mamka nikdy necestovala a teď nám oznámila, že v létě letí k moři! Přitom vím, že se nikdy nehrnula do exotických zemí a natož někam letět!

 

Přeji si, aby vše bylo jako dřív! Aby má máma zase byla tou ženou, která mě vychovala!

Nechápu, jak může mít někdo tak zásadní vliv na chování člověka! Copak mamka úplně ztratila rozum?

Doufám, že se vše brzy vyřeší a já zase budu mít svojí maminku a Péťa babičku, která se mu ráda a často věnuje.....

Reklama