píše ve svém příspěvku na dnešní téma obezřetná čtenářka s nicekm PBD. Nevěří, že se dary, ať už finanční nebo věcné, opravdu dostanou potřebným a někdo se na nich „nepřiživí“.

Dobrý den, možná mě budete mít za nelidu nebo tak něco..Ale já přispívám pouze na sbírky dvě - a to nákupem žluté kytičky a nebo bílé pastelky..

Jiným prostě nedůvěřuju, a nemám potřebu někomu dotovat nový nábytek, dovolenou u moře a nevím, co ještě.. 

Snad opravdu důvěryhodným způsobem charity je věcné darovaní oblečení, či třeba dek a krmení do útulků. Ale i u tohoto už nevím tak jak dřív, protože nedávnou proběhla televizí kauza, jak žena okrádala opuštené děti tím, že tunelovala účet organizace - a je to opravdu ojedinělý případ? A nebo se i další hyeny přiživují na různých věcných či finančních sbírkách?

Má důvěra ve fin. sbírky je veškerá žádná (krom těch dvou, kterým stále věřím)..ať už mi za to něco dají nějaký předmět, či ne...A ty věcné? Důvěra se také ztrácí..Někteří lidé jsou prostě hyeny - a jsou schopný si věcnou pomoct pro jiné, co jim projde rukama, řádně přebrat, zpeněžit, odnést domů...

A bezdomovci či žebráci? Na alkohol a cigarety jim opravdu nepřispívám..

Netvrdím, že nejsou opravdu poctivé sbírky a charity ..ale kolik jich je? A kolik je těch, co těm poctivým berou důvěryhodnost? Řekla bych, že, bohužel, těch nepoctivých je více..

Možná jsem měla napsat, jak přispívám tam či tam, jak tomu či tomu věřím - ale lhát nebudu, ať už si kvůli mému postoji o mě myslíte cokoliv..

PBD

Milá PBD, na to máte právo a určitě si o vás nikdo nemyslí, že jste „nelida“. Nejste jediná, která má pochybnost o poctivosti některých „nadací“ nebo „charit“, jež kazí pověst těm dobrým a korektním. Ti, co se chtějí obohatit na úkor nejslabších, by měli být potrestáni. Ale mám pocit, že se to vždycky nějak zamete pod koberec

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s charitou vy, milé ženy-in? Přispíváte? Jaký k tomu máte důvod, kromě toho, že máte dobré srdce a soucit? Bojíte se, že byste jednou mohla skončit podobně, jako ti, co dnes potřebují naši pomoc? Věříte, že se vaše peněžní a jiné dary dostanou opravdu těm potřebným?

Na co, nebo na koho nejčastěji přispíváte?

Napište nám. Na vaše příspěvky, názory, postřehy, ale i osobní příběhy se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama