Příspěvek čtenářky DeV mě pobavil. A je to pravda, snaha se cení... Všichni chlapi prostě nemají buňky na vaření.

Přečtěte si, jak se přítel čtenářky DeV pokouší o vaření.


Hezký den.

Řadím se k těm ženám, které mají doma spíš nevařiče. Vyrůstal v tom, že se mu o všechno starala maminka a tudíž nebylo potřeba se něco učit. Taky podle toho to vypadalo. Hned ze začátku jsem mu dala jasně najevo, že takhle to se mnou nebude a já mu nebudu dělat služku (řečeno možná drsně, ale dělení ženská a mužská práce - to v paneláku nejde, co ten chlap tam na dělání má) :) Světe div se, on se do toho dostal... takže dámy, nedělat ze svých synáčků mazánky a nesloužit jim, jinak z nich vyroste neschopnej chlap, co se o sebe nedokáže postarat.

A teď k vaření...občas se mi do postele dostala nějaká malá snídaně (většinou namazanej chleba, rohlík, ale i to se cení). Časem se dostal i k teplé kuchyni, takže jsem se vzbudila a na nočním stolku mi na talíři plavala vajíčka v litru oleje, ale zlobte se na něj, když má snahu. Jednou jsem přišla domů a první šla do lednice a všimnu si, že tam není ani jedno vejce (ráno jsem jich tam 10 dávala). Tak říkám, co s nima dělal... a on mi před nos strčil 4 krajíce chleba pořádně obalených ve vajíčkách a říkal, že mi udělal večeři. :)

To jsou takové malé kuchařské pokusy...jinak jsem byla jmenována hlavní kuchařkou já. Ale vůbec mi to nevadí, vařím vlastně ráda. Pokud mi chce přítel ukázat nějaké kuchařské umění, tak mě jednoduše pozve na večeři ven a po ní doma ukáže třeba jiné kvality, když ty kuchařské až tak nemá :)

Nedávno chtěl udělat překvápko a připravit večeři.... tak pyšně se u toho tvářil, když jsem přišla do kuchyně... dělal steak a americké brambory... no, říkám, že to vypadá hezky... akorát, že se divím, že po třech letech si ještě nevšiml, že jím jenom kuřecí maso... nevadí, brambory chutnaly a aspoň pro něj zůstala dvojitá porce masa... :)

Občas se přimotá do kuchyně a chce aspoň pomáhat (prý ho to baví, no snad..) To se potom taky stane, že když má dát uvařit rýži, tak dá vařit vodu a začne ji tam vysypávat.... to by ale nesměla být rýže ve varných sáčcích... :)

Nejhorší je neustálé vymýšlení - co dneska budu dělat? Viděla bych to na gulášek, ten už dlouho nebyl... :)

DeV

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dne: Umí váš partner vařit?

  • Umí váš mužský vařit?
  • Kdo vaří častěji, vy, nebo partner?
  • Dokáže vás muž překvapit jídlem?
  • Co vám od něj nejvíc chutná?
  • Máte nějakou zajímavou historku z kuchyně nebo zajímavý recept?

Napište nám také, můžete poslat i fotku! Jedna ze čtenářek za svůj příspěvek získá balíček lahodných čokolád Figaro s různými příchutěmi! Příspěvky posílejte dnes, 6. 2. 2013 nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu.

  • Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
  • Předmět: VAŘENÍ

vareni

Reklama