Říká se, že pro dítě je lepší špatná rodina než žádná. Ale jak k tomu dítě přijde, aby vyrůstalo v prostředí nelásky, bylo svědkem neustálých hádek a podezřívání? Není lepší nedržet vztah kvůli dítěti a raději se rozejít?

daughterLucie a Michal se poznali na vysoké škole. Byla to studentská láska, ze které se narodila holčička. Začali spolu žít jako rodina, ale nikdy se nevzali. Vždycky tvrdili, že na svůj vztah nepotřebují papír. Dokonce zastávali názor, že malá bokovka nezaškodí. Tak volný a liberální byl jejich vztah.

Takhle jim to vyhovovalo a v relativní harmonii vydrželo krásných deset let. Dokud Lucka nenastoupila do zahraniční firmy a nezakoukala do svého francouzského kolegy. Pravda, nebylo to pouhé zakoukání, i Francouzovi se plavovlasá kráska líbila a zamiloval se. Zamiloval se natolik, že nabídl Lucce, aby se i s dcerou odstěhovala do jeho rodné země.

Vztah Lucky a Michala se časem změnil spíš v přátelství, a tak se jednoho krásného dne svěřila se svými plány. Trochu se bála, že bude Michal vyvádět a dělat scény, ale jeho reakce ji překvapila. Poslouchal ji s ledovým klidem a po chvíli vyšel i on se svou pravdou ven. Schází se s jednou slečnou, ale nechtěl rozbíjet vztah kvůli dceři, tak o tom mlčel.

V ten moment jako když do Lucky uhodí blesk. Představa, že má Michal jinou ženskou, v ní vzbudila neskutečnou žárlivost a vztek. Vrhla se na něj, začala ho fackovat a chovala se jako šílená. Najednou si uvědomila, co v Michalovi ztrácí, a úplně otočila. Trvala na tom, aby se s milenkou okamžitě rozešel a zůstal s ní a dcerou tak, jak to bylo dřív. Slíbila, že i ona se rozejde s Francouzem a nikam nepojede.

Ale Michal už se nechtěl vracet do starých kolejí, které mu přestaly vyhovovat.

Chtěl žít jinak. Najednou pochopil, že slečnu, se kterou se nedávno seznámil, má rád víc než Lucku. Ale zároveň miluje svou dceru, a chce jí nadále zůstat dobrým tátou, a pokud možno na blízku. O tom ale nechtěla Lucie ani slyšet a kladla si ultimátum. Buď všechno, nebo nic.

Přes bolest, kterou mu způsobilo odloučení od dcery, zvolil odchod.

Čtěte také