Nemáme ve zvyku nechat vás na holičkách bez zajímavého tipu na víkend. I tento pátek plníme svůj závazek a bereme na sebe úlohu "rozcestníku". Můžete se projít Cestami Jaroslava Haška s Klubem českých turistů nebo si dojet Všudybylkou z Lužné na Křivoklát.

 

Cestami Jaroslava Haška

Bezpochyby zajímavou zítřejší akcí je 24. ročník pochodu Cestami Jaroslava Haška.

 

Odkud a kam
Od zimního stadionu v ulici V Pěšinkách ve Světlé nad Sázavou se dá vyjít mezi šestou až desátou hodinou na pěší trasy dlouhé deset až padesát kilometrů, případně je možné vyjet na kolech na trasy od 35 do 65 kilometrů.

Pořadatelé slibují na všech trasách nejeden zajímavý zážitek. Většina turistů půjde přes Pavlov, kde je Stanice ochrany fauny a starají se tam o zraněné dravce, vydry a další handicapované druhy.
Delší trasy vedou také přes slavnou Sluneční zátoku, místo, které si oblíbil Jaroslav Foglar, a kde také stojí jeho pomník.

 

Informace

Dotazy a další podrobnosti: Jaroslav Vála - tel. zam. 569 496 658 nebo 569 496 676, e-mail: vala@svetlans.cz nebo ZDE

 

 

Parním vlakem na Křivoklát

 

Velmi rádi zveřejňujeme tip na sobotní výlet parním vlakem k Berounce... na Křivoklát... rozloučit se s prázdninami.

 

Jedinou podmínkou je: dopravit se do Lužné u Rakovníka, odkud odjíždí vlak tažený parní lokomotivou Všudybylkou ve 12h20. Ten dorazí za zhruba 70 minut do zastávky Křivoklát.

 

Nudit se na tomto krásném místě rozhodně nebudete. Ačkoliv se stránky www.krivoklat.cz zdají být mírně neupravené, nakonec to vyhledanému sdělení zase tolik nevadí. Kromě divadelních představení - ZDE - máte ještě šanci zhlédnout výstavu japonské kaligrafie.

 

Plakát s podrobnými informacemi o jízdě párou a otevření Železničního muzea v Lužné tento den naleznete ZDE:

 

http://www.os.cd.cz/muzeum/index.php?action=article&id=21909