Šperky s kamenem

Omezený rozpočet přirozeně bude vyžadovat určitou míru kompromisů, a to zejména z titulu volby materiálu. Právě samozřejmě o ceně šperku nejvíc rozhodují. Šperky s briliantem patří k tomu nejdražšímu, co na současném trhu můžete objevit. Na prsten si pak musíte připravit desítky tisíc korun.

Rozhodněte se pak zejména o tom, jestli chcete diamant nahradit jinými kameny. Musíte počítat s tím, že prakticky žádný z nich svou odolností srovnání s diamantem nesnese. Zirkon v novém prstenu od diamantu prakticky jakožto laik nemáte šanci pouze pohledem rozeznat. Zejména když bude kamínek malý. V čase ale zirkon přichází o svůj lesk a poškození je nevratné.

Levnější šperky mohou určitě udělat dobrou službu těm, kteří si chtějí prsteny vyměnit pouze symbolicky při obřadu a nechystají se je příliš často nosit. Uvědomte si i svůj životní styl, jak moc bude váš prsten vystaven mechanickému namáhání, jak často jste ho ochotní případně sundávat a jak výrazné je riziko, že ho potom někde zapomenete. Cokoli jiného než diamanty určitě nemusíte zavrhnout, rozhodnutí závisí pouze na vašich prioritách, zda jste si menší odolnosti šperku vědomi.

Prsteny bez kamenu

Řešením pro vás může být i to, že se kamenu vzdáte a pořídíte si zcela jednoduché kroužky. Jednoznačně nejlevnějším materiálem je chirurgická ocel. Navíc je dostatečně pevná a nosit ji mohou i citliví jedinci, kterým jiné typy šperků způsobují kontaktní alergii.

Neznamená to, že by šperky z levnějších materiálů levněji i vypadaly. Také v této cenové kategorii se setkáte se značnou variabilitou tvarů, prsteny mohou být tenké nebo robustní. Vyberou si tedy jak vyznavači zdobnosti, tak i příznivci minimalismu.

Díky technologii PVD, která se používá často také pro pouzdra hodinek, lze nanášet na původní materiál další vrstvu, tím se dá klasický bílý kov také obarvit. Přesněji se tenká vrstva jakoby „vpije“ do původního kovu, proto se šperk takto upravený neodírá.

Chirurgická ocel navíc v čase nedegraduje a nemění barvu. Ušetříte si díky tomu i starosti, komu svěřit šperk k vyčištění .Tyto snubní prsteny jsou přitom velmi dostupné pro naprosto každého, jejich ceny začínají už cca okolo 300 Kč.

Není snubní jako snubní

Dobrým tipem, jak ušetřit, je také nezaměřovat se výhradně na kategorii, kterou výrobci označují jako snubní prstýnky. Udělejte si nejprve přibližnou představu o tom, co byste zhruba chtěli a co je pro vás nepřijatelné, a pak si nechce v klenotnictví ukázat celou nabídku potenciálně přijatelného sortimentu.

V mnoha případech je možné najít i mezi „normálními“ šperky takové prstýnky, které se vám budou líbit a rádi je na svatbu využijete. V čem je vtip? Především v ceně, která může být klidně i poloviční. Svatba je zkrátka téměř magické slovo. Mnohé páry při organizování veselky na peníze nehledí, pro obchodníky jde tak o skvělou šanci, jak prodat skoro cokoli, co lze označit jako svatební. Běžné kolekce přitom často skrývají překrásné šperky.

Cena až na prvním místě?

Pamatujte si, že je podstatné, aby se vám prstýnky líbily. Jde o symbol vaší lásky, u něhož je finanční hodnota rozhodně podružná. Zapomeňte na úvahy, co by tomu řekly maminky, rodinní příslušníci nebo kamarádi. Jestliže vás mají rádi, vaši volbu pochopí a budou respektovat, ať je jakákoli. Za snubní prsteny tak není potřeba utratit celé jmění, jestliže si to sami takto nepřejete. Žádná obecná pravda, kolik má prsten stát a jak moc by snad byla cena úměrná jeho významu, pochopitelně neexistují. Vzájemné city nelze poměřovat na peníze a snubní prsteny jsou koneckonců jen jejich krásným symbolem.
 

Reklama