Na lyžích se jakž takž plácám a tak, když měl můj táta možnost rekreace na podnikové chatě v Rokytnici, přikývla jsem v blahé naději, jak si to užiju.

     Nejdříve jsme zjistili, že nám přidělili pokoj, kde už byla ubytovaná jedna rodina. Znáte film Homolka a tobolka, jak jsou ubytované dva páry, které se neznají? Tak nás tam bylo 8! Mladá rodina se dvěma malými dětmi, které po obědě chodily spát a po pokoji se chodilo po špičkách. Rovněž tak večerní návraty ze společenské místnosti se podobaly detektivce. Chtělo to vyčíhat chvíli, kdy rodina byla u večeře a u jediného umyvadla se rychle vystřídat, protože pak už se tvrdě spalo. Naopak ráno děti čiperně vstávaly už v 5 hodin a živě rejdily po pokoji. To byla reality šou. Převlékali jsme se v rychlosti pod peřinou a doufali, že si aspoň stihnem vyčistit zuby, než mladá paní obsadí umyvadlo na přepírání.

     Přijala jsem pozvání na sjezdovku na Lysé hoře, aniž jsem tušila, že budu muset použít vlek, na kterém jsem v životě nebyla.. Doplahočila jsem se k přibližováku, kde jsem zjistila, že to je dvojkotva, na které jsem v životě nejela. Po krátké instruktáži mě tam fofrem šoupli a už jsem se vezla. Po krátké jízdě sebou kotva cukla a mně se začaly rozjíždět lyže. Ještě chvilku jsem je udržela, ale po druhém cuknutí mi podjela kotva pod zadkem a nejenom, že jsem z ní srazila spolujezdce, ale pozpátku jsem se řítila na jezdce za mnou.

Srazila jsem ještě dva páry a dokutálela se k nohám fronty na vlek. Ze jejich aplausu jsem se zvedla a rozhodla se, že už mi to pro dnešek stačilo. Rozjela jsem se po cestě dolů k chatě. Jelo to docela rychle až do doby, než jsem zjistila, že silnici, která zmíněnou cestu přetíná, mezitím posypali škvárou. Ovšem, to už nešlo zabrzdit. Rozplácla jsem se na silnici jako žába. Už jste viděli jak vypadá kanárkově žlutá kombinéza, ve které se někdo projel na břiše po škvárové skluzavce?

     Zbytek rekreace jsem strávila v místních hospodách a musím vám říct, že mi lyžování opravdu nechybělo.

 

Vikina007


Děkujeme za trapas, Vikino. Lyžování je krásný sport a je jedno, jestli se člověk jen tak plácá nebo vrcholově sjezduje. Jen by mě mrzela ta kanárkově žlutá kombinéza a odřené skluznice. Taky jsem jednou projela parkoviště posypané škvárou na lyžích. Jela jsem tak půl metru, pak jsem se rozplácla přímo před auto.

redakce@zena-in.cz

Napište nám i vy, milé čtenářky, jaký trapas jste prožily. Je jedno, jestli půjde o sport nebo něco jiného. Vždyť život občas napíše takový trapas, že se mu smějeme ještě za několik let.

Reklama