Tak máme tady druhý díl našeho malého lyžařského seriálu. Pokud vám ten první unikl, tak jej najdete zde. Výbavu už tedy máme vyřešenou a teď můžeme mrknout na to, kdo bude učit vašeho miláčka lyžovat.

nastavit vázání

Učit své děti sami?

Tady říkám jednoznačně NE!!! (,a to jsem závodně lyžovala!).

Důvodů je hned několik. I když můžete být sebelepší lyžaři, tak pokud jste neprošli nějakým vzdělávacím kurzem, většinou u toho uděláte dost chyb. Dítě má k cizímu člověku větší respekt než k vám. Pokud ho dáte do lyžařské školky, výuka bude probíhat zábavnou formou (což nic proti vám, ale instruktoři jsou na to školeni). Navíc jsou schopni použít hromadu pomůcek, cvičení a kouzel, o kterých my rodiče nemáme většinou ani zdání.

Ani já s manželem  jsme se nevrhli na učení Matyldy. Ta, díky naší lyžařské škole, měla opravdu velký výběr instruktorů. 

A to hlavní, co máme vypozorováno za těch několik let práce s dětmi... Pokud zvolíte lyžařskou školu, určitě neuslyšíte známé: „Mně se už nechce! Mně bolí nožičky! Mně se chce čůrat! Mně je zima! Mně tlačí boty!“

Kolik hodin výuky s instruktorem budu muset koupit?

Velmi častá a dost složitá otázka. Tady záleží hodně na věku, šikovnosti dítěte a jeho chuti lyžovat. Obecně platí, že za hodinu jsme ještě nikdy nikoho lyžovat nenaučili. Ideální je koupit nějakou zvýhodněnou permanentku (např. na 4 hodiny výuky), kdy už vidíte velký pokrok a po 4 hodinách individuální výuky vás prcek hodně překvapí. Navíc, tyto „vícehodinovky“ bývají i cenově výhodnější. Každopádně, chce to trpělivost a „no stress“, ono to jednou přijde.

na kopec

Jak dlouho lyžovat?

Pro začátek doporučuji hodinu denně (to platí u dětí ve věku cca 3-5 let). Klidně děti nechte prvně zvykat na jiné botičky, ať si v pohodě kopec omrknou. Pokud jsou děti starší a vy jste např. na týdenním pobytu na horách a chcete toho do nich „nacpat“ co nejvíce, pak může výuka probíhat hodinku dopoledne, potom nějaké dovádění na sněhu, obídek, relax a potom ještě třeba hodinka odpoledne. Ale vy znáte své děti nejlépe, a pokud vidíte, že je to na ně hodně, tak bych to určitě pro začátek nepřeháněla.

U dětí starších (od cca 6 let) je namístě koupit rovnou dvouhodinovku. Nebojte, jsou již dosti fyzicky vybaveni, aby to zvládly.

Blog Matylda a Hugo

Matylda a HugoKdo tento blog píše?

Jmenuji se Veronika a jsem mámou tříleté Matyldy. Těsně před Štědrým dnem k nám ještě přibyl chlapák Hugo. 

Co se u nás dozvíte?

Narozením Matyldy jsem měla možnost nahlédnout do dětské módy. A nějak jsem se tady našla. Začalo mě bavit Matyldu oblékat, hledat hezké značky, originální kousky a plnit její skříň. 

Můj blog bude zaměřen především na holčičí (za chvíli už i na klučičí módu). Ovšem netvrdím, že se tady neobjeví i něco z našeho běžného života. Např. našich docela častých výletů nebo různých zážitků, tipů na dobré zdravé jídlo pro děti, milé knihy...

Věřím, že již brzy budu moci odtajnit jeden můj malý sen, kterého budete samozřejmě součástí. O co jde, si prozatím nechám pro sebe a budu doufat, že to klapne.

Další články blogerky Veroniky:

Reklama