V minulém článku jste si mohli přečíst mé tipy na lyžování v tyrolském mestečku St. Johann in Tirol:  Kam aktuálně na lyže? Vsaďte na Tyrolsko!

Informace pro turisty pro celou oblast www.pillerseetal.at a  www.tyrolsko.cz: sněhové podmínky, ubytování, aktuální akce, ceny skipasů, mapa skiareálů, lyžařské školy, kulturní tipy, gurmánské a welness tipy.

Vyzkoušela jsem s kamarádkou Laďkou ale i městečko Fieberbrunn a jeho lyžařské středisko, včetně půjčovny lyží. Pokud přijedete bez lyží, není nic jednoduššího než půjčit si je na místě. Půjčovny najdete ve městečku, ale také hned pod sjezdovkami u kabinek, které vás odvezou nahoru. Já jsem vyzkoušela Snowsports S4 přímo v lyžařském středisku, pár metrů od kabinkové lanovky. Je to prodejna a půjčovna lyží, terminál pro výpůjčku lyží mají i v českém jazyce  www.s4-fieberbrunn.at/schischule/. Vše proběhlo rychle a odborně včetně seřízení lyží na moji váhu. Stačilo jen nazout a hurá na lyžovačku!

Fieberbrunn

Lyžařské středisko Fieberbrunn www.skiresorts-test.com/ski-resorts/fieberbrunn.html nabízí klasicky spektrum sjezdovek od modrých až po černé. Na výběr je 11 vleků a 43 km perfektně upravovaných sjezdovek. Jezdily jsme modré i červené, moje kamarádka, která není zdatná lyžařka, byla nadšená z červených, které byly velmi dobře upravené, a i když byly místy prudší, daly se velmi pohodově bezpečně sjet. Díky dobré síti kabinek a sedaček jsme prakticky vůbec nečekaly frontu – dav lyžařů se rozlehlém středisku rozptýlil a zvládl i sobotní nápor. Dojely jsme k nástupnímu místu sedačky či kabinky a během dvou minut jsme už zase stoupaly vzhůru.

Měly jsme štěstí na počasí. I když ráno vypadalo pošmourně, už kolem desáté hodiny se mraky roztrhaly a my jsme si užívaly slunečného svahu. Byla to opravdu pohoda! Kolem oběda jsme ještě neměly s kamarádkou hlad, ale sedly jsme si do lehátek vystlaných kožešinami, ve snow baru jsme si objednaly svařené víno a jen tak jsme lenošily a nasávaly atmosféru tyrolských alp a slunce. Byl to krásný den!

Fieberbrunn

Kde leží Fieberbrunn a co tato lokalita nabízí? (zdroj www.tyrolsko.cz)

Fieberbrunn a jeho lyžařské středisko www.skiresorts-test.com/ski-resorts/fieberbrunn.html leží v nadmořské výšce 790 m a je největší obcí údolí Pillersee. Tato tyrolská obec je v zimě opravdovým pojmem, zvláště pak v lyžařském běžeckém sportu a freeridu.

  • Se svými sty sněhovými dny v roce je Pillerseetal a Fieberbrunn považován za oblast s extrémní jistotou sněhové pokrývky.
  • Region je považován za Mekku běžeckého lyžařského sportu a patří k jednomu z nejlepších lyžařských běžeckých areálu v Tyrolsku. Ve Fieberbrunnu je asi 25 km běžeckých stop, region disponuje celkem 110 km stop jak pro klasiku, tak pro skating.
  • 11 vleků a 43 km perfektně upravovaných sjezdovek jsou Vám ve skiareálu u Fieberbrunnu k dispozici. Motto zní: kvalita nad kvantitu. Přesto jsou zde také ambiciózní lyžaři a snowboardisté doma. Region Vás očekává s celkem 97 km sjezdovek.
  • Pro vyznavače freeridu je Fieberbrunn již dlouho pojmem. Mezinárodní Freeride World Tour, při kterém sjezdaři z celého světa při sjezdu Wildseeloder měří své síly, se pro ně stal každoroční zastávkou.
  • Jak rozmanitá je nabídka aktivit pro volný čas, tak rozmanitý jsou možnosti ubytování v hotelích, v ubytovacích hostincích nebo v rodinných penzionech.

Fieberbrunn

Co můžete potřebovat:

Tip na ubytování:

Toužíte po spojení sportu a wellness? Vyzkoušejte čtyřhvězdičkový hotel Neue Post ve městě Fieberbrunn. Před 2 lety zde vytvořili úžasný saunový svět spolu s dalšími wellness možnostmi.  Vše voní dřevem a bylinkami, budete nadšeni! Koupání ve vyhřátém bazénu na střeše hotelu s výhledem na horské štíty je jedinečné! Hotel Alte Post **** www.altepost.eu

Reklama