Letos je tomu 115 let od založení Svazu lyžařů ČR, který je současně nejstarším národním lyžařským svazem na světě. Zájmu Čechů o zimní sporty odpovídá i stále rostoucí nabídka výbavy a ochranných pomůcek, hlavní prodejní sezónu mají obchodníci od ledna do března[1]. Na sortiment pro zimní sporty své zákazník láká na konci ledna například outletové centrum Fashion Arena Prague Outlet.

Čeští lyžaři se v počátcích svazu stali průkopníky tohoto sportu nejen na našem území. „Byli také významnými iniciátory vzniku Mezinárodní lyžařské federace. Právě z tohoto historického hlediska má Česká republika ve FIS doposud výsadní postavení, a ačkoliv nepatříme mezi ty tradiční alpské země, naše slovo vždy mělo a má na půdě Mezinárodní lyžařské federace velkou váhu,“ říká prezident Svazu lyžařů ČR Lukáš Sobotka[2]. Lyžování ovšem není jediným zimním sportem, zájem v posledních letech roste především o snowboarding, tomu již propadlo dle čísel svazu na půl milionu Čechů. O tuto mladší alternativu lyžování projevují zájem především zástupci té nejmladší generace náctiletých.

Ještě větší úspěch než předchozí dva zimní sporty, má však mezi Čechy sáňkování a bobování. Jedním z důvodů může být podle odborníků fakt, že u pořízení vybavení na tento sport jsou náklady nejnižší. Spolu s oblibou zimních sportů jde ruku v ruce také nabídka sortimentu pro zimní radovánky. Ukazuje se, že s rostoucí oblibou a zájmem o zimní sporty, lepší kupní silou Čechů, se výrazně v posledních letech rozšiřuje také nabízený sortiment. Podle odborníků prodeje zimního zboží stále rostou, podle hodnocení obchodníků se však vyšší prodejnost přesouvá z období říjen až prosinec na dobu leden až duben[3].

Příkladem může být již zmiňované outletové centrum Fashion Arena Prague Outlet. To pro své zákazníky připravilo v termínu 11. až 24. ledna 2019 speciální cenové nabídky na sortiment určený pro zimní sporty. Zapojeny jsou značky jako Hannah, Quiksilver, Helly Hansen, Kilpi, Adidas, Alpine Pro nebo třeba Under Armour. Mimořádné ceny budou nižší o 10 až 50 %. „Naši zákazníci si od začátku ledna pravidelně začínají pořizovat novou výbavu na hory a další zimní sporty. Jelikož jsou Češi milovníky hor, připravili jsme pro ně opravdu zajímavou nabídku, která se netýká pouze lyží a běžek, ale také výbavy na snowboardy či bruslení, ale i zimní venkovní aktivity jako běh nebo jogging. Nejčastěji jde o bundy a kalhoty pro sport, lyže, helmy, ale i snowboardy nebo brusle. V posledních letech vidíme i rostoucí zájem o funkční prádlo, chrániče páteře nebo nejrůznější hi-tech vychytávky, které zpříjemňují pobyt na sjezdovce,“ popisuje Lenka Čapková, ředitelka Fashion Arena Prague Outlet.

Pro zákazníky je na 2 lednové víkendy – 12. a 13. a potom 19. a 20. ledna v centru připraven i speciální doprovodný program, který je má příjemně naladit na horskou zimní atmosféru.

Přímo ve prostorech Fashion Arena Prague Outlet se rozprostře zimní igloo se zábavnými aktivitami pro děti i dospělé. Budou si moci vyzkoušet sněhovou virtuální jízdu na lyžařském trenažéru nebo autem. Na členy Fashion Arena Fashion Clubu navíc čeká také sladká pozornost značky Lindt. Na akci nebude chybět ani maskot ledního medvěda v životní velikosti, možnost postavit si sněhuláka, nebo vychutnání horkých nápojů pro zahřání. Přítomné budou také usměvavé hostesky, které budou pro zákazníky k dispozici vždy po celý víkend a návštěvníkům na místě zřídí i členství ve Fashion Arena Fashion Club. Součástí programu pro členy věrnostního klubu budou soutěže o lákavé ceny. Vítězové si mohou odnést například poukaz na bruslení v ICERINKu nebo víkendový rodinný pobyt v horském penzionu.

Více inspirace najdete na stránkách


[1] https://www.svetsportu.info/zpravy/odbornici-se-shoduji-ze-trh-se-sportovnim-zbozim-v-roce-2016-poroste.html
[2] http://www.czech-ski.com/o-nas/aktuality/svaz-lyzaru-cr-slavi-115-let-existence-
[3] https://www.svetsportu.info/zpravy/odbornici-se-shoduji-ze-trh-se-sportovnim-zbozim-v-roce-2016-poroste.html

Reklama