Meteorologové poopravili svoji předpověď, mrznout bude až do konce ledna. Doufejme, že nebudeme jen mrznout, ale vydrží i sněhová přikrývka.

 

A redakce magazínu Žena-in a Klub českých turistů doufá, že sněhová peřina vydrží minimálně do tohoto víkendu. Máme k tomu důvod, nabízíme vám totiž výlet na běžkách.

 

Letos po sedmadvacáté se milovníci zimní turistiky vydají

 

Z Klínů do Klínů přes Kateřinu.

 

Odkud se vydáte do stopy

Vychází se mezi osmou a desátou od restaurace U Drozdů, přímo naproti sjezdovce v Klínech, což je krušnohorská obec ležící nedaleko Litvínova severním směrem. Kdo by se chtěl na start vypravit z Mostu, může použít speciální autobus, který odjíždí v osm hodin z místa zvaného Na Plecháči.

 

Co pro vás pořadatelé připravili

Trasy jsou připraveny celkem tři a všechny se vracejí zase do Klínů. Nejkratší, dvanáctikilometrová, vede do Mníšku, dvacítka do Nové Vsi a teprve vytrvalci, kteří si troufnou na třicetikilometrový výlet, se podívají až na Horu sv. Kateřiny, jak slibuje název výletu.

 

Co zbývá dodat

Na všech trasách bude strojově upravená stopa, takže stačí jen dobře namazat.

A nezapomeňte do batůžku přidat čokoládu a malou termosku s teplým nápojem!


Víte, že:

* Hora sv. Kateřiny je pro naši republiku velmi důležité místo? Nachází se tam hraniční předávací stanice zemního plynu.
* Krušnými horami vás velmi dobře provede web www.krusnehory.cz. Tam se také můžete podívat, jaký je aktuální stav třeba na Klínovci - ZDE.
* o obci se dozvíte na www.horasvatekateriny.cz


 

 

 

 

Reklama