Jestliže jste nebyli až doposud vyznavači zimních sportů a chcete právě nyní s některým začít, máte dvě základní možnosti. Stejné rozhodování platí o výběru pro děti. Lyže nebo snowboard? Většina dospělých zvolí, tak nějak automaticky, lyže.

Snowboard už ale dávno není jen alternativou pro pár „týpků“, kteří se chtějí odlišit a hledají náhradu za letní skejtování či surfování. Lyže a snowboard jsou rovnocenné sporty. S každým z nich se dá začít prakticky v jakémkoli věku. Volte instinktivně. U lyží jde učení ze začátku jakoby snáze. O něco déle trvá, než se vyjezdíte a užijete si to. U snowboardu ze začátku zažijete více pádů a námahy. Pokud vydržíte, dovednosti se rozvíjí velmi rychle a za pár hodin si užijete první smýkaný oblouk. S každým z těchto sportů souvisí také styl oblékání a muzika. Všeobecně je ale snowboard hravější, volnější. Padání a válení se ve sněhu k tomuto sportu patří.
 
Za děti obvykle rozhodnou rodiče. S lyžemi se dá začít dříve. Někteří už ve čtyřech letech ujedou první metry na lyžích. U snowboardu lze začít od sedmi let. Když dítě začne později, mělo by mít možnost si vybrat. Mylná je představa některých rodičů - nejdřív se nauč lyžovat, potom snowboard. Koupě výbavy dnes stojí zhruba stejně. Dobré obchody nabízejí i poradenství z oblasti volby pro vaše dítě či pro vás samotné.
 
Jestli začínáte vy, nebo vaše dítě, doporučuji svěřit se do rukou lyžařských a snowboardových instruktorů. Naučíte se správnou techniku a ušetříte si spoustu nervů. Není dnes už žádnou výjimkou dělat oba sporty. Chce to ale více času i peněz. Hlavně začněte, je to fakt paráda. Držím palce do začátků.

Já osobně miluji lyže, ale přítelkyně jezdí na prkně. Je to na každém z vás.


Děkujeme anonymní čtenářce za zajímavý příspěvek :).

Čemu dáváte přednost vy? Lyžím nebo snowboardu? A jak vám šlo učení?

Reklama