Pod lehce kostrbatým názvem Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang se ukrývá jedno z největších a nejmodernějších středisek v rakouských Alpách. Propojením 200 kilometrů sjezdovek nad horskými vesničkami Saalbach, Hinterglemm a Leogang vznikla taková rakouská „Sella Ronda“.

Pokud máte rádi ski safari, můžete zkusit obkroužit celý skiareál. Když  budete dostatečně rychlí, tak se to dá zvládnout za jeden den bez sundání lyží.  Víc si to ale užijete, když si na každou část necháte alespoň jeden den. 

Manšestr na sjezdovkách a vyhřívané lanovky

Kromě dokonale upravených svahů a moderních lanovek (mimochodem velmi často s vyhřívanými sedačkami) stojí za zmínku i luxusní panorámata Kitzbühelských Alp. Připravte se na to, že po dovolené budete muset vytřídit desítky nádherných až kýčovitých fotek.

Saalbach

Lyžaře turisty lákají hned tři různé okruhy. Objet celý skiareál během jednoho dne vám umožní okruh Skicircus circuit. Čeká na vás převýšení 7.240 výškových metrů a čtyřicet kilometrů převážně modrých sjezdovek. Okruh si můžete zpestřit sjezdy z vrcholků Kohlmais a Zwölferkogel.

Náročnější okruh se točí kolem Hinterglemmu. Těšit se můžete na převýšení 3.848 výškových metrů a přes dvacet kilometrů dlouhých sjezdů do údolí Glemmtal. Pohodové modré sjezdovky a sluníčko si naopak užijete na okruhu v Saalbachu. Za dvě a půl hodiny obkroužíte 16 kilometrů sjezdovek a zvládnete 2.855 metrů převýšení.

Mapku se všemi třemi lyžařskými okruhy najdete na linku:  http://www.saalbach.com/fileadmin/user_storage/saalbach_com/Downloads/SkiRunden_A4.pdf

Kromě klasických sjezdovek se v Saalbachu můžete těšit na několik snowparků. Do půl desáté večer můžete trénovat v Night parku, překážky a spoustu skoků naleznete ve snowparku playgroundSnow na Hochalmu, snowboard-crossovou dráhu si můžete zkusit na Bernkogelu.

Saalbach

Oblíbenou atrakcí je SkiMovie sjezdovka u nádraží v Hinterglemmu. Tady si můžete vyzkoušet obří slalom mezi brankami a hned po dojezdu si svoji jízdu prohlédnout na videu. Děti si tady zase můžou vyzkoušet snow tubing. Všechny tyto atrakce jsou automaticky zahrnuty do ceny skipasu.

Saalbach patří ke špičce nejen lyžařsky, ale i díky perfektním službám. Lyžaři mají k dispozici hned 8 parkovišť přímo u lanovek. Lokální gastronomické speciality můžete ochutnat v každé ze 40 útulných horských chat a to pravé rakouské apreski si užijete v typických párty deštnících přímo na svahu. Novinkou je 30 WiFi stanic, díky kterým se můžete bezplatně připojit k internetu i s lyžemi na nohou.

Saalbach

http://www.saalbach.com

Kde bydlet                                                        

V celé oblasti jsou k dispozici desítky hotelů a apartmánových domů. Pokud si chcete užít luxusní ubytování a přitom zaplatit rozumnou cenu, máme pro vás speciální tip. V rezidenci Landal Rehrenberg jsou kromě kvalitních apartmánů k dispozici také sauny, venkovní vyhřívaný bazén, vířivka a dětský bazén. http://www.landal.com/

Reklama