V areálu bude šest a půl kilometru sjezdovek a pět a půl kilometru vleků a lanovek, jejichž kapacita bude úctyhodná -  až třináct tisíc lyžařů za hodinu, kteří budou využívat 4 lanovky a 4 vleky, jedna ze sjezdovek bude v létě sloužit jako bobová dráha.
Proto, aby jesenická příroda nebyla výstavbou a potom provozem lyžařského areálu dotčena, musí investor splnit více než sto podmínek, k nimž například patří využití netoxických a ekologicky nezávadných materiálů, co nejmenší kácení stromů mimo les nebo to, že osvětlení musí dopadat výhradně na sjezdovky. Provozovatelé se musí postarat i o zvířata žijící v okolí, konkrétně jde o jelena evropského a o zajištění průchodnosti migračních tahů na jaře a na podzim.
Lyžaři pak budou moct sjíždět jesenické kopce pouze tehdy, pokud bude na sjezdovkách minimálně 25 cm sněhu. Kapacita areálu bude výrazně vyšší než v nejznámějším jesenickém lyžařském centru na Pradědu, kde je provoz rozhodnutím vlády umožněný, ale omezený právě kvůli ochraně přírody, a téměř dvojnásobná proti areálu na Červenohorském sedle.

S použitím informací z portálu Novinky.cz

Lyžujete ráda? Co vás na tomto sportu baví? Do kterých zimních středisek jezdíte nejčastěji?

Reklama