Čas flirtu, čas námluv a seznamování. Jaro se probudilo a snad v každém z nás se začínají probouzet „chtíč“ a „nízké pudy“. Také se vám zapalují lýtka?

Sotva vysvitne první jarní sluníčko, hned ze sebe začneme shazovat přebytečné oblečení. Ženy se navléknou do přiléhavých triček a vše odhalujících tričínek, mnohoslibných minisukní, muži zas do těsných džín a obepnutých košil, které hrozí protržením, když v nich „zahrají“ přes zimu nabušené svaly...

Těžko se pak divit, když se hormony vydají na divokou cestu našimi těly, zastřou mysl a jediné, nač se soustředíme, je flirt a laškování. 

Kolikrát však za nimi nestojí ani tak zájem o sexuálním povyražení jako spíš snaha dokázat si, že ještě máme na to někoho „sbalit“ a že ještě nepatříme do šrotu. Pokud se nám to prakticky potvrdí a my získáme důkazy o naší jedinečnosti, rozloučíme se adieu a v poklidu se zase vrátíme k „stereotypu“ dosavadního partnerského soužití. Flirt prostě patří k životu, ať se to puritánům líbí, nebo ne.

Podle ankety britského magazínu Nature vyšlo najevo, že 76 % lidí flirtuje rádo a chuť k navazování nových známostí  na ně přichází tradičně s rozpukem prvních zelených lístků na stromech. Jaro a rašící mládí je prý pro ně tou největší inspirací. Podle dotázaných vůbec nezáleží na místě a prostředí, ale většinou se řídí heslem – Příležitost dělá zloděje!

Pro 37 % respondentů je flirtování něčím jako sportovní disciplínou. Věnují se mu, kdykoliv se naskytne vhodný „objekt“. Oproti tomu
27 % lidí tvrdí, že se do flirtování pouštějí pouze ve chvíli, kdy hledají nového partnera. Každý náznak zájmu o jejich osobu tak vnímají jako signál, že by z toho mohlo být případně něco navíc než jen náhodná známost.

Takřka 4 % dotázaných se přiznalo, že flirtují ve chvílích, kdy chtějí oživit svůj partnerský vztah. Když jeden z dvojice cítí, že partnerův zájem o jeho osobu polevuje, okatě si před ním zaflirtuje. Zvedne si přitom sebevědomí a výsledek v podobě žárlícího partnera se téměř vždy dostaví. Jak se zdá, flirt může být prostředek k řadě cílů.

Výrazná je však i skupina, která flirt neuznává. 22 % lidí si říká, že flirt je začátkem cesty k problémům. Proto neflirtují, i když přiznávají, že zájem jiných o jejich osobu je těší.

Kde si zavdat?
Mezi nejoblíbenější místa vhodná pro flirt patří veřejná prostranství. Laškující pod širým nebem jsou prý nespoutanější, uvolněnější a vtipnější. A když je to nutné – snáze vyklízejí prostor. Na druhém místě skončily diskotéky a bary, na třetím supermarkety.

Žárlit, nebo ne?
Co pociťují ženy, když v jejich přítomnosti flirtuje partner s jinou ženou? Pokud jde o jeho i její známou, jsou partnerky shovívavé. Samozřejmě flirt nesmí překročit jisté meze. 49 % žen tvrdí, že pokud nedojde k výměně telefonních čísel, jsou tolerantní. Pro 15 % však bývá něco takového příčinou rozchodu.

Kdy flirtujete nejraději?
• 37 % dotázaných přiznalo, že flirtují neustále. Ať už partnera mají, nebo ho teprve hledají. Flirt je pro ně zábavou.
• 27 % lidí flirtuje jen ve chvíli, kdy si hledají partnera. Navazování kontaktů je pro ně předehrou k „něčemu víc“.
• 22 % dotázaných tvrdí, že neflirtují. Prý to není jejich styl. Přiznávají však, že zájem jiných o jejich osobu je těší.
• 49 % žen nevadí, když jejich partner hovoří s jinou ženou, pokud jejich hovor neskončí výměnou telefonních čísel.
• 12 % dotázaných žen přiznalo, že žárlí, když jejich partnera políbí jiná žena.
• 15 % žen se cítí být zraňováno, když jejich partner začne v jejich přítomnosti vést dvojsmyslné řeči s jinou ženou.
• 76 % lidí přiznalo, že známosti navazují raději venku „pod širákem“. Cítí se prý volnější a případně mají víc šancí zmizet.

Více než 90 % žen zastává názor, že muž může dostat chuť kdekoliv, ale najíst by se měl doma!

Skutečně cítíte, že je jaro ve vzduchu? Jak se to na vás projevuje? Také vám nějaké to nezávazné laškování s cizím mužem není proti srsti? Dělá vám to dobře, nebo to nemáte zapotřebí? Žárlí váš partner, když se ve společnosti věnujete jinému muži? Děláte mu to naschvál? Kam až v takové situaci může zajít váš partner – co jste ještě schopna tolerovat? Už jste někdy v podobné situaci udělala manželovi či druhovi žárlivou scénu? Trucovala jste ještě dlouho poté?