Dobré ráno. Dnešní čtenářské téma mi nedá nepřispět :-)
Čtu ráda a hodně. V podstatě neznám nudu, protože když není co dělat, vždy je co číst.

Četla jsem už od první třídy, kdy jsem velice rychle pochytila písmenka a zatímco děti ještě slabikovaly, já jsem si potichu četla pohádky, co byly vzadu. Z té doby také pochází první (a asi poslední) stížnost učitele na mé chování: "Čte celé věty a odmítá slabikovat." Máti se tomu směje dodnes....

 Ale zpět ke knihám.

 Nejvíce knih si - hlavně kvůli ceně - půjčuji z knihovny. Kupuji si jen takové knihy, které budu číst znovu a znovu. A pak si půjčujeme navzájem knihy s pár mými kolegy.

Jako malá jsem byla uchvácena světem Foglara a Maye, Lanzová a ostatní autoři v tomto stylu se mým životem jen tak mihli a zakotvila jsem ve vodách thrillerů, sci-fi a fantasy.

Kdybych jela na dovolenou, vzala bych si sebou určitě knih několik, rychlost mého čtení je velká a spotřeba knih taky :-)

Asi by nechyběl James Rowling a jeho Amazonie nebo Jidášův kmen, sbírka knížek Jiřího Kulhánka, pár vybraných knih od R.A. Heinleina - například Cizinec v cizí zemi nebo Kočka, která prochází zdí, či série Duna od Franka Herberta.

Ne že bych si občas nepřečetla i romány milostné - to vždy, když na ně mám náladu, vykradu něco z knihovničky mojí máti....

Mám taky ráda encyklopedie, ale to je většinou moc velká zátěž do kufru a blbě se s tím manipuluje.

Ale co mě dostalo v poslední době a určitě by nechybělo v mém kufru (možná si některé z vás budou klepat na čelo) je série Stmívání, Nový měsíc, Zatmění a Rozbřesk od Stephanie Meyer. Musím říct, že mě to uchvátilo a od doby, co jsem si tyto knihy koupila, jsem je párkrát přelouskla... A ještě, počítám, si to párkrát pročtu :-)

Zrovna minulý týden jsem si koupila novou knihovnu a konečně do ní budu vybalovat svoje knihy, které tráví už pěkných pár měsíců zabalené v krabicích.... Strašně se těším - jen kdyby už nebylo takové horko...

Hezký den
Lyoness

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


...když není co dělat, vždycky je co číst? To je moc hezky řečené, má to moudrost a budu si to pamatovat. Míša

 

Pište co čtete, nebo jste četli či se chystáte číst. Doporučte knihu na kterou nezapomenete. Svěřte se na redakce@zena-in.cz

Vítězný e-mail získá jak jinak než knihy.

Snad vítězi udělá radost zajímavý román „Zavržený“ od Beccy Fitzpatrick, strhující příběh Revy Mann „Rabínova dcera“ a kniha Joanne Fedler „Srdce na háčku“, kterou vřele doporučuji, protože autorka umí podat čtivě a poměrně vtipně i problematické věci.

Reklama