V minulém týdnu nám MUDr. Ethel Ludvíková z pražské kliniky MedicinaCentrum poradila, jak a proč si dát do pořádku svůj lymfatický systém. Dnes si podrobněji představíme lymfodrenážní přístroj, který nám to umožní.

Pokud vás zaujal rozhovor s MUDr. Ethel Ludvíkovou „Dejte si do pořádku svůj lymfatický systém“, jistě vás zaujme i přístroj, který vám to umožní.

Lymfodrenážníé přístroj / klikni na fotogalerii

Názor redaktorky A. Stuškové

Jsem velmi konzervativní člověk, kterého opravdu trvá dlouho přesvědčit o vyzkoušení si něčeho nového, o čemž se dozvím ať už formou reklamy, či zprostředkovaně.
Patřím také k lidem, kteří své zdraví berou tak nějak, že prostě je, a k doktorovi jdou, až když, jak se říká, teče do bot.
A také bohužel patřím k těm ženám, pro něž jsou už minisukně tabu, a to nejen z hlediska věku, ale také oteklých nohou.
Kdysi krásné štíhlé nohy se změnily ve dva sloupy, které neradno ukazovat světu.
MUDr. Ethel Ludvíkové při lékařské prohlídce zkonstatovala, že příčinou vzhledu mých oteklých nohou je zejména špatně fungující lymfatický systém a nabídla mi, jestli si nechci vyzkoušet proceduru na lymfodrenážním přístroji, který se nachází na její klinice.
„Horší už to být nemůže,“ řekla jsem si, a navzdory mým počátečním pochybnostem – šla jsem.
Celkem se doporučuje absolvovat 12–15 procedur, trvajících 30–45 minut, délku určí ošetřující lékař. Poté se doporučuje jednou až dvakrát měsíčně stav udržovat.
Zatím jsem byla na lymfodrenážní proceduře „pouze“ pětkrát, a výsledek? Už po pěti procedurách mě přestaly bolet nohy, celkově se cítím skvěle, nejsem tak unavená jako dřív, ale co je největší úspěch, (zatím) 4 cm pryč z obvodu každého stehna, 3 cm z lýtka a 2,5 cm z kotníků.
V redakci si ze mě dělají legraci, že po celkových patnácti procedurách budu mít nohy jako párátka. :)
(A tak se vám pak možná v té minisukni i vyfotím. :))

foto: autor

Reklama