To čtenářka s nickem Lydie, ta na sólo dovolenou jela, i když nedobrovolně. A tato dovolená ji pak málem stála manželství. Přečtěte si příběh jako z filmu. :)

Dobrý den, posílám článek k tématu solo dovolená.
S manželem cestujeme rádi a většinou spolu, patříme k sobě, tak proč bychom jezdili na dovolené odděleně? Až jednou.

Je to dva roky, co jsem „musela“ odjet k moři sama. Měli jsme zaplacenou dovolenou do Španělska, ale manžel si asi týden před odjezdem zlomil nohu . Dovolená nepřipadala v úvahu. Věděl, jak moc jsem se do Španělska těšila, plánovali jsem se podívat i na býčí zápasy , moc jsme se těšili.
Řekla jsem mu, že sama nepojedu a zájezd stornuju, ale strhli by nám velké procento z ceny, a tak mi manžel řekl,ať nic nestornuju a určitě jedu a jestli by třeba místo něho nejela mamka nebo nějaká moje kamarádka, ale nikdo tak narychlo nemohl. Tak jsem jela sama.

V autobuse jsem seděla jak oukropek, připadala jsem si jak osamělá vdova, protože všichni tam byli v páru nebo s dětmi. Nikdy jsem moc neuměla navazovat řeč jako první, tak jsem se o to nepokoušela ani tady.
Přijeli jsme na místo a ubytovali jsme se na hotelu. Byla jsem na pokoji sama a bylo mi smutno,. Hned jsem volala manželovi, že jsem přijela v pořádku , ale že jsem radši neměla bez něho jezdit, co tam budu sama dělat… večer jsem se šla projít po okolí, jenomže jsem podcenila horkokrevné Španěly. Nepokládám se za žádnou krasavici, ale jsem blondýna, a na ty tam oni letí, a myslím, že je jim jedno, jestli je Vám 20 nebo 50. Mně bylo v té době 31.
Hned se na mě dva nalepili a zvali mě na víno, na kafé a bůhví co by ještě chtěli.  

Běžela jsem zpátky do hotelu a uvědomila jsem si, že sama takto chodit nemůžu. Příští den jsem se blíže seznámila s mladou rodinou s holčičkou,  kteří seděli v autobuse za mnou. Prý jim bylo divné, že jedu úplně sama, tak jsem jim to vysvětlila a od té doby jsem chodila na pláž , na jídlo i na procházky s nimi. Měli moc hezkou holčičku, Aňu, My jsme s manželem v té době ještě děti neměli, nějak to nešlo a tak jejich táta mi pořád rádoby vtipně navrhoval, že není problém, stačí říct. Nebylo mi to příjemné hlavně  před jeho ženou, ale ona ho asi znala a tak nijak nereagovala. Občas se usmála.
Jenomže milý nový „kamarád“ začínal být vůči mně čím dál otravnější. Kdykoliv měl příležitost, tak se kolem mě ochomýtal a bylo mu úplně jedno, že tam má ženu a dítě.

Jednou jsem se u snídaně zmínila, že bych ráda viděla býčí zápasy a on se hned nabídl, že to chtěl také vždycky  vidět , že půjčí auto a můžeme se tam jet podívat. Probíhaly v pátek, den před našim odjezdem v městečku vzdáleném asi 30 km. Zeptala jsem se, jestli nechce vzít i manželku a Aňušku, prý ne. Chvilku jsem váhala jestli s ním vůbec jet, ale když mi i jeho žena řekla, ať klidně jedu, že jí to nevadí, že ona půjde ještě s Aňuškou k moři, tak jsme vyrazili.

Zkrátím to, býčí zápasy jsem neviděla, zato jsem já sama po cestě zápasila s jedním upoceným býkem, který se mi snažil nabulíkovat, že ženská, která jede sama na dovolenou, tam jede jen za jediným účelem a že si o to přímo koleduju, aže mě nevěří, že jsem šťastně vdaná, to bych prý sama nejela, no bylo to hnusné.
Ubránila jsem se a zpátky do hotelu jsem šlapala asi 20 km pěšky. Vplížila jsem se do pokoje, aby mě jeho paní neviděla a vyšla  jsem až ráno ke snídani. Sedla jsem si ke stejnému stolu, aby to nebylo nápadné, jeho paní se mě vůbec na nic nezeptala, vlastně jsme vůbec nemluvili, kdyby nebyla u stolu holčička, tak tam bylo hrobové ticho.

Pravé drama ale nastalo až doma po dovolené. Manželovi jsem řekla, co jsem zažila , ze začátku byl naštvaný, že co mám jezdit sama s cizím chlapem na býčí zápasy, ale po čase se uklidnil a jen kroutil hlavou, co je to za prasáka, když tam má ženu a dítě a toto si dovolí.

Co se ale nestalo. Uběhlo asi půl roku a najednou tento prasák zvoní u našich dveří. Hned po seznámení ještě než se to stalo, jsme si totiž řekli naše adresy, zvala jsem je i s Aňuškou na návštěvu. Stál ve dveřích a že ho jeho paní vyhodila z domu a že jde za mnou. On opravdu nevěřil, že mám manžela.

A aby to mělo ještě peprnější pointu, já jsem totiž těsně po návratu z dovolené otěhotněla , ale opravdu s mým manželem, asi to bylo tím, jak jsem byla odpočatá od toho moře, předtím nám to nějak nešlo a nejednou jsem byla těhotná.  A jak jsem tak stála ve dveřích s tím velkým břichem, přede mnou „chlap z dovolené“, manžel za mnou najednou zbrunátněl a „po svém“ mu to docvaklo. „Jo, táááák, zázračné otěhotnění. Čí je to děcko??“

Dalo mě strašně moc práce a přesvědčování, že je manželovo a ne toho chlapa z dovolené, chtěla jsem i udělat testy otcovství, ale nakonec nebylo potřeba. Narodila se nám holčička s velkýma očima a velkýma ušima , celý tatínek :)
Manžel ho tehdy samozřejmě vyhodil a já jsem potom volala jeho paní, která mě řekla, že ho opravdu vyhodila, že už měla dost těch jeho záletů, prý si začal s nějakou kolegyní v práci a ta ho také vyhodila, tak si vzpomněl na nocleh u mě.

Už nikdy nepojedu sama na sólo dovolenou a letos jedeme poprvé společně i s naší holčičkou Markétkou :)
Lydie

marketka

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

_________________________

To je neskutečný příběh. Kdo ví, koho onen Casanova bude lovit letos, jestli se tedy mezitím nestal bezdomovcem a na dovolenou u moře už nemá.
Vašeho manžela moc pozdravujte a než odjedete, ať si hlavně dává pozor na zlomení nohy. :)
Krásnou dovolenou vám i vaší roztomilé Markétce ...
Saša

Téma dnešního dne 16. 7. 2012 zní: Sólo dovolená

  • Jezdíte na společné dovolené nebo je dělíte podle svých zájmů a zálib?  
  • A byla jste vůbec někdy na dovolené bez partnera? (přítele, manžela)
  • Pokud ano, stýskalo se vám? Nebo jste si na něho ani nevzpomněla?
  • Přišel s návrhem sólo dovolené partner nebo vy?
  • Jste vůči sobě ohledně dovolených tolerantní?
  • Věříte si?
  • Kde nejdále a na jak dlouho jste byla sama?
  • Je dobré si od sebe čas od času odpočinout?
  • Souvisí to také s délkou vztahu?
  • Co si prostě myslíte o sólo dovolených?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem: novou sadou luxusních sprchových gelů Aroma Ritual firmy Dermacol

darek

Reklama