To, že je cvičení mnohostranně prospěšné, ví asi každý. Mnohem méně je ale těch, které sport doopravdy baví. Spousta z nás cvičí, aby byla zdravější, štíhlejší, přitažlivější… Ale vůbec by nebylo na škodu, kdyby tohle všechno bylo možné i bez pohybu. Co ale zkusit cvičení podle horoskopu? Přečtěte si, jaký sport je podle hvězd vhodný právě pro vás.
6059d359b0ab0obrazek.png
Foto: Shutterstock

BERAN (21. 3. - 20. 4.)

Berani jsou výbušní, aktivní, temperamentní a rychlí. Rádi poměřují své síly, baví je soutěžit a dokazovat sobě i ostatním, že na to mají. Potřebují demonstrovat svou fyzickou zdatnost, milují publikum a pocit vítězství. Optimálním sportem je pro Berany aktivita, při které mohou ukázat svou sílu, nezdolnost a mnohdy netušený potenciál. Bývají nepostradatelnými týmovými hráči, nejlépe jim však sedí post kapitána. Milují těžké tréninky, čím náročnější, tím zajímavější.

Bavit je bude:

Sprint, kratší úsekový běh, tabata (intervalový trénink s vysokou intenzitou), běh na lyžích, slalom, kickbox, spinning, cyklokros, hokej, fotbal

BÝK (21. 4. - 21. 5.)

Býci jednoznačně patří mezi vytrvalce. Jejich urputnost je obdivuhodná, pro některé až obtížná či nepochopitelná. Býci patří k systematickým jedincům, kteří pokud se pro něco nadchnou, obvykle mají na roky vystaráno. Protože jde o zemské znamení, nabíjí je venkovní prostor a příroda, přeplněná fitness centra nejsou zrovna jejich šálkem čaje.

Bavit je bude:

Téměř jakýkoli silový sport, vytrvalostní běh, jízda na kole, in-line bruslení, plavání, surfování, turistika

BLÍŽENCI (22. 5. - 21. 6.)

Blížencům bývá sport blízký. Nezřídka bývají pohybově nadaní a fyzická aktivita je těší. Obzvlášť dobře jim dělají sporty, při kterých mohou komunikovat s ostatními, protože sami patří k silně společenským jedincům. Blíženci jak v životě, tak při sportu, potřebují neustálé vzrušení a motivaci, jinak rychle ztrácí elán a pozornost. Baví je neustále zkoušet něco nového, nebojí se a mnozí je označují za lehkovážné jedince.

Bavit je bude:

Tanec, tenis, stolní tenis, squash, cvičení ve fitness centru, bowling, aerobik, in-line bruslení, plážový volejbal

RAK (22. 6. - 22. 7.)

Lidé narození ve znamení Raka rozhodně nepatří k soutěživým typům jako třeba Berani. Jde o klidné a citlivé jedince, kteří na sebe nechtějí zvlášť upozorňovat. Porovnávání sil s druhými je stresuje, proto preferují spíše individuální sporty, kde jsou je sami za sebe.

Bavit je bude:

Jóga, tai-či, rychlá chůze, turistika, balet, pilates, plavání, vodní cvičení

LEV (23. 7. - 22. 8.)

Lvi mají blízko ke znamení Berana, a to i ve sportu. Rádi předvedou svoji sílu, milují publikum a vědomí, že jsou nejlepší. Potřebují vítězit a své vítězství si báječně užívají. Vyniknout mohou v mnoha sportech a jde-li o kolektivní aktivitu, bývají nezvykle obtížnými soupeři. Neradi se podřizují a pravidla si utvářejí k obraz svému.

Bavit je bude:

Tenis, volejbal, squash, power jóga, jízda na kole, TRX, fitness, golf, hokej

Mohl by vás zaujmout také článek Blíženci vynikají v komunikaci, Raci jsou náladoví a Váhy jednají fér: Silné a slabé stránky podle znamení horoskopu

PANNA (23. 8. - 22. 9.)

Panny náleží k zemským znamením. Proto potřebují v životě jistotu, což platí i ve sportu. Díky své přemýšlivé povaze i u aktivity, kterou si zvolí, musí být plně přesvědčené o tom, že je jednoznačně zdraví prospěšná, že ji dělají správně a ve správné intenzitě. Také prostředí, kde cvičí, musí být čisté a přehledné. Jsou ochotné respektovat trenéra, ale musí jít o odborníka, ke kterému mohou Panny vzhlížet.  

Bavit je bude:

Fitness s trenérem, jóga, pilates, jízda na koni a drezura, tai-či, karate, taekwondo, krasobruslení, cvičení na vibrační plošině

VÁHY (23. 9. - 23. 10.)

Váhy patří ke znamením, pro která jsou nejvhodnější skupinové sporty. Právě ty je budou bavit a naplňovat. Vhodné jsou pro ně však především takové, při kterých se pracuje s rovnováhou a zároveň jsou jakýmsi podpůrným prostředkem k naleznutí vnitřní harmonie.

Bavit je bude:

Cvičení na nafukovacím míči, bosu, jóga, pilates, balet, břišní tanec krasobruslení, cyklistika

ŠTÍR (24. 10. - 22. 11.)

Lidé narození ve znamení Štíra jsou nevyzpytatelní a trochu tajemní. Nemají rádi diktát a potřebují rychlé výsledky, protože jim chybí trpělivost. Ve sportu ovšem potřebují mít jasno. Plán, který je bude postupně posouvat, program, který je neměnný. Co, kdy a kde – to je základ sportovního úspěchu. Řád jim v tomto směru bude paradoxně vyhovovat nejvíc.

Bavit je bude:

Kruhový trénink, tabata (intervalový trénink), bojová umění, triatlon, pole dance, vodní sporty, běh, hokej, fotbal, lyžování, indiánský běh nebo svižná chůze s jasným cílem

STŘELEC (23. 11. - 21. 12.)

Střelci jsou dobrodruzi, co rádi cestují a objevují nová místa. Proto také sport, který je opravdu chytí, by měl být v nějakém smyslu cestováním „inspirovaný“ a alespoň zdánlivě mít s ním něco společného. Kromě toho jsou pro Střelce vhodné aktivity, které je naučí soustředění a jisté sebekázni.

Bavit je bude:

Horolezectví, vysokohorská turistika, rafting, paragliding, střelba, lukostřelba, jízda na koni, skok do dálky, běh na lyžích, jízda na kole

KOZOROH (22. 12. - 20. 1.)

Kozorozi platí za soustředěné a vytrvalé jedince, kteří preferují ověřené a vyzkoušené. Neradi riskují a k novým věcem nemají příliš důvěry. Jejich předností je vytrvalost, trpělivost a systematičnost, a také to by mělo dominovat jejich oblíbenému sportu. Potřebují jasný cíl, za kterým půjdou. Nejde o týmové hráče, vyhovovat jim budou čistě individuální sporty, kdy budou soupeřit jen sami se sebou.

Bavit je bude:

Vytrvalostní běh, běh na lyžích, horolezectví, posilování, cvičení s váhou vlastního těla, power jóga, rychlá chůze

VODNÁŘ (21. 1. - 20. 2.)

Vodnáři se rádi baví a zkouší nové věci. Jakýkoli módní sport, novinku, chtějí vyzkoušet a pokořit. Nuda je děsí a cokoli nového si chtějí osahat. Přitom platí, že čím náročnější, tím lepší – překážky vnímají jako výzvu. Jde-li navíc o vysportovaného Vodnáře, bývá tvrdým soupeřem a neskutečnou vytrvalostí.

Bavit je bude:

Vytrvalostní běh, běh na lyžích, skoky na lyžích, trampolíny, in-line bruslení, bruslení, moderní tanec, breakdance, badminton

RYBY (21. 2. - 20. 3.)

Rybám jsou cizí sporty, kde je potřeba tvrdý dril. Vyhledávají volnost a sport pro ně znamená především aktivní odpočinek a relax. Není pro ně žádoucí vydávat příliš energie naráz, proto jim vyhovuje pozvolnost a aktivity vedoucí k duševní vyrovnanosti.

Bavit je bude:

Plavání, cvičení ve vodě, jóga, pilates, tai-či, strečink, chůze a turistika


 
 

Reklama