622b3d9546543obrazek.png
Foto: Shutterstock

BERAN (21. 3. - 20. 4.)

 • na fyzické úrovni hlava, mozek, tvář
 • na energetické úrovni třetí oko a korunní čakra

Horkokrevný Beran prožívá své emoce naplno. Bývá vznětlivý, sám ale často atmosféru stresu a napětí přirozeně vyvolává. Potřebuje dostatečné množství stimulace, aby mohl fungovat v souladu se svým základním nastavením. Díky tomu častěji než jiná znamení zvěrokruhu trpí bolestmi hlavy, které se mnohdy rozvinou až v nepříjemnou migrénu. Náchylní bývají také na oči a uši, mohou trpět na záněty dutin, neobvyklá není ani neuralgie (intenzivní, ostrá, vystřelující bolest v určitých částech těla okolo postiženého nervu). Muži Berani často plešatí už v nízkém věku.

BÝK (21. 4. - 21. 5.)

 • na fyzické úrovni krk, uši, hrdlo
 • na energetické úrovni krční čakra

Požitkářský Býk je náchylný na bolest a záněty v krku. Častěji než jiná znamení trpí na otoky uzlin, bývá citlivý na nachlazení a v dětství nezřídka mívá záněty středního ucha. Krční čakra, se kterou toto znamení energeticky souvisí, má na starosti štítnou žlázu, proto právě s ní mají zrozenci v Býku občas problémy. S ní jsou spojeny i častější výkyvy váhy, které navíc podporuje i býčí láska k jídlu. Neobvyklá není ani zácpa a zažívací potíže v důsledku nahromaděného stresu. Protože je Býk propojen s oblastí krku, je řada zpěváků narozena právě v tomto znamení.

BLÍŽENCI (22. 5. - 21. 6.)

 • na fyzické úrovni plíce, ramena, paže
 • na energetické úrovni srdeční čakra

Není překvapivé, že právě vzdušné znamení Blíženců víc než ostatní trpí na respirační onemocnění a potíže s dýcháním obecně. Kašel a nachlazení jsou jejich věrnými průvodci, a to nejenom v chladném období. Často mívají oslabený imunitní systém, bývají unavení a bez energie. S tou by Blíženci měli dobře hospodařit, protože se snadno vyčerpají. Přepínání nesvědčí ani jejich nervovému systému, protože právě tito lidé jsou značně ohroženi případnými úzkostnými poruchami a nespavostí. Blíženci obvykle hovoří prostřednictvím celého těla, především ale pažemi.

RAK (22. 6. - 22. 7.)

 • na fyzické úrovni prsa, hrudník, žaludek
 • na energetické úrovni srdeční čakra a čakra solar plexu

Hluboce emocionální Rak mívá přirozený sklon k depresím. Ty nezřídka zajídá, protože jde o dočasný prostředek k utišení někdy velmi vyhrocených pocitů. Jde ale o začarovaný kruh, protože v důsledku nekontrolovaného příjmu potravy mívají Raci sklony k obezitě; ta v konečném důsledku jejich splín ještě posílí. Zažívání mají Raci navíc značně citlivé, a pokud jedí v jakkoli napjaté atmosféře, trpí na následné zažívací potíže. Právě zrozenci v tomto znamení jsou skvělými adepty na poruchy příjmu potravy (mentální anorexie a bulimie). Dalším rizikem je nedostatek vápníku a anémie vedoucí k častější únavě, stejně jako sklon k závislostem.

LEV (23. 7. - 22. 8.)

 • na fyzické úrovni srdce, záda a páteř, krev
 • na energetické úrovni srdeční a kořenová čakra

Jedním z úkolů ohnivého Lva je kultivace vlastní ohnivé energie. Na rozdíl od vznětlivého Berana, kterému vládne stejný živel, je Lev ohrožen srdečními chorobami. Proto mu příliš vypjaté emoce nesvědčí. Zrozenci v tomto znamení jsou nejvíc ohroženi vysokým krevním tlakem, bušením srdce a srdeční arytmií, v horším případě infarktem. Citlivá mají také játra. Lvi mohou příležitostně čelit zažívacím problémům, a to v různých obdobích života. Trpí i na bolesti zad a v pozdějším věku mívají sklon k rozvoji cukrovky.

PANNA (23. 8. - 22. 9.)

 • na fyzické úrovni břicho a střeva
 • na energetické úrovni čakra solar plexu

Panna, jedno z nejdisciplinovanějších znamení zvěrokruhu, přes všechnu svou organizovanost opakovaně bojuje se zažívacími problémy. Zrozenci v Panně obvykle mívají pomalý metabolismus a citlivý žaludek, a ačkoli se snaží ze všech sil jíst zdravě a pravidelně cvičit, inklinují k přibírání na váze. Pomůže, pokud se Panna trochu uvolní, protože díky své urputnosti ve všem, do čeho se pustí, často směřuje až k posedlosti. Na to navazuje psychika, další citlivý bod lidí v tomto znamení. Ti obtížně hledají rovnováhu, což může vyústit až v psychické problémy.

VÁHY (23. 9. - 23. 10.)

 • na fyzické úrovni ledviny, nadledvinky, pokožka
 • na energetické úrovni čakra solar plexu a sakrální čakra

Znamení Vah, podobně jako předchozí Panna, mohou trpět zažívacími problémy. Nejsou ale zdaleka tak organizované, spíše naopak – stravují se nepravidelně, milují sladké a celkově nemají zdravé stravovací návyky. Odtud následně pramení jejich potíže. Díky tomu trpí imunitní systém a Váhy často podlehnou nachlazení a jiným nemocem. Jejich slabou stránkou je také pokožka, o kterou zvlášť by Váhy měly pečovat. Hydratace vně i zevnitř je pro ně velmi důležitá. Také ledviny, centrum životní energie podle východní medicíny, mají Váhy oslabené a náchylné k onemocnění.

ŠTÍR (24. 10. - 22. 11.)

 • na fyzické úrovni močový měchýř, konečník, pohlavní orgány
 • na energetické úrovni sakrální a kořenová čakra

Sexualita je u Štírů velké téma, které se přirozeně promítá také do zdravotní oblasti. Náchylní jsou k potížím s reprodukčními orgány a mají i zvýšené riziko nákazy pohlavními chorobami. Důkladná hygiena je zvlášť u tohoto znamení velmi důležitá, aby se předešlo infekcím v této oblasti. Citlivý mívají i močový měchýř a mohou je oslabovat záněty močových cest. Hormonální systém nemusí vždy fungovat tak, jak má; kolísání hladiny pohlavních hormonů také nebývá u Štírů nijak výjimečné. Neblahý vliv na tuto oblast má i vysoká míra stresu, proto by si měli dávat pozor na přetížení.

STŘELEC (23. 11. - 21. 12.)

 • na fyzické úrovni boky a stehna, zrak a sedací nerv
 • na energetické úrovni třetí oko a sakrální čakra

Střelec miluje dobrodružství, ale pro svou zbrklost bývá často nesoustředěný. Pokud k tomu přidáte jeho náchylnost k problémům s očima, může vzniknout vážný problém. Zrak je jednou ze slabších stránek tohoto znamení, v souvislosti s přehlédnutím něčeho může následně dojít k nehodě. Obvyklá pak bývají zranění kyčlí a stehen. Často bolavé bývají u Střelců ještě spodní část zad, hýždě a dolní končetiny díky náchylnosti k zánětu sedacího nervu. Protože jde o ohnivé znamení, potrápit ho mohou také játra a v návaznosti na to pokožka.

KOZOROH (22. 12. - 20. 1.)

 • na fyzické úrovni kosti, klouby, zuby a pokožka
 • na energetické úrovni kořenová čakra

Zemitý Kozoroh stojí pevně nohama na zemi, proto mívá přímé držení těla a silné kosti. Ale právě na ně bývá v případě, kdy díky nevhodné stravě a špatnému životnímu stylu trpí nedostatkem vápníku, citlivý. Při sportu by měl být Kozoroh zvlášť opatrný na kolena, ta jsou u něj velmi náchylná na poranění. Také zuby bývají slabší stránkou tohoto znamení. Choulostivou mají zrozenci v Kozorohu i pokožku, často trpí na nejrůznější kožní defekty včetně nepříjemných ekzémů. Ani nehty a vlasy nebývají pokaždé v nejlepší formě.

VODNÁŘ (21. 1. - 20. 2.)

 • na fyzické úrovni bérce, kotníky, krevní oběh
 • na energetické úrovni kořenová čakra

Vodnáři nemívají příliš pevnou tělesnou konstituci. Ohroženými místy jsou zejména spodní končetiny, především pak kotníky a bérce. Náchylní bývají ke zlomeninám a vyvrtnutí kotníku, proto by měli věnovat zvýšenou pozornost tomu, kam šlápnou. Potrápit je mohou i křečové žíly, často v souvislosti s nezdravým životním stylem. Další ze slabších zdravotních stránek tohoto znamení je krevní oběh a s ním spojená řada potíží (křečové žíly, mravenčení, chladné končetiny, snížená citlivost v končetinách apod.).

RYBY (21. 2. – 20. 3.)

 • na fyzické úrovni nervový systém, thalamus (hrbol mezimozkový), chodidla, imunita
 • na energetické úrovni kořenová čakra, čakra solar plexu a třetí oko

Ryby patří vedle Raků k nejcitlivějším znamením zvěrokruhu. Jejich psychiku je těžké udržet v klidu, což oslabuje jejich imunitní systém. Často bývají nemocné, nachlazení a kašel je věrně provázejí. Práce s dechem je pro Ryby nejen v této souvislosti velmi důležitá. Trpět mohou také artritidou a bolestmi kloubů, vbočenými palci a obecně problémy s prsty u nohou, případně plísňovými infekcemi nohou. Také kuří oka a nepříjemné otlaky nebývají u Ryb výjimkou. Pozor i na závislosti všeho druhu.

Čtěte také:

Zdroj: healthline.com/healthtimesofindia.indiatimes.com, mpanchang.com

Reklama