Zuzana Paroubková se vždy staví za svého muže. Dalo by se říct, že až biblicky starodávně. Proč? Je přece zjevné, že ač vzhledem spíše k Marfuše než Nastěnce, tahle žena není žádná chudinka. Chytrá, přímá, pevná. Učitelka francouzštiny. Máma. Psí máma. Prý přáteli oblíbená a vtipná. Její muž působí dojmem majitele čehokoliv…

 

Když se dostal do úzkých při nedávných volbách, veřejně mu udělala štít. Strhla na sebe část pozornosti a nijak se nešetřila. Pomohla mu tím, že se vedle něj – rozpínavého – postavila jako jeho krajní mez a opora.

 

Při pohledu na jejich Nativity mě ohromila vysvětlující provázanost v horoskopech manželů Paroubkových. Oba Sluncem Lvi, ale ona na počátku Znamení – on na konci. Mezi tím je všechno, co se týká praktického života Zuzany Paroubkové:

 

Je šestinásobný Lev, a v tomto Znamení sebevyjádření u ní následuje po Slunci svobodný a kritický Uran, s intelektem (Merkur) je propojena vědomá vůle (Mars), a cit s ženskostí (Venuše) jsou v těsné vazbě s mocí (Plutem). Je toho příliš na jedno Znamení. Takový Lev by mohl být ustrašený a neschopný hnout se z místa.

 

Zuzana Paroubková ale potkala druhého Lva, svého muže, který Sluncem v její kombinaci ženskosti a nechuti prorazit rozpoznal a správně využil životní nabídku být neomezeným, respektovaným a milovaným vládcem a vůdcem v jejím životě. Forma a naplňování soužití je tedy od počátku na něm.

 

Na druhou stranu, aby se nezbláznila věčným udržováním „doupěte“ a čekáním na rozpínavého muže, má Zuzana Paroubková k dispozici bohatý vnitřní svět, v horoskopu zachycený niterným propojením Luny a Neptunu: mateřství, citlivá představivost spojená s tvůrčím prvkem, radost z poznávání, schopnost být přítelem a vlastní pohled na svět – bez potřeby neustále ventilovat svoje názory - to ji osvobozuje všude tam, kde by jinak realita byla kamenem na krku.

(Kromě toho, díky osamělému Saturnu ve Střelci v prvním nodálním domě, je tato žena samostatná a racionální, kdykoliv je třeba.)

 

Domnívám se, že pevnost svazku manželů Paroubkových stojí i na tom, že manžel svojí ženě úplně nerozumí a nikdy rozumět nebude.

 

Muž ji nikdy nepokoří, nemůže jí opravdu ublížit, protože ona má, kromě společného, také svůj život, o jakém se mu ani nezdá.

 

A proto je mi Zuzana Paroubková sympatická a domnívám se, že mnoho z nás ji může mít za příklad ženy šťastné, aniž pitomé, a to i přesto, že žije s mužem, kterému v očích mnoha nesahá ani po kotníky.

 

V dnešní době věčného přetahování mužů s ženami na laně společenské úspěšnosti, stojí Zuzana Paroubková jako nasycená Lvice u doupěte a ví své.

Reklama