Sobotní galavečer skončil více než smířlivě, ceny byly rozděleny rovnoměrně tak, aby se neřeklo, že má někdo příliš navrch, zkrátka a dobře všichni se mohou usmívat, pěkně jeden na druhého, hlavně mile a laskavě, přesně jako v Hrabalových knihách. A pěkně s Jamesonem.

Nejprestižnější kategorie (nejlepší film a nejlepší režie) opanoval skutečně film Obsluhoval jsem anglického krále režiséra Jiřího Menzela, navíc získal i lvy za nejlepší kameru a nejlepšího herce ve vedlejší roli. Tím je slovenský herec Martin Huba.

Podle očekávání si na své přišel také Jan Hřebejk se svojí Kráskou v nesnázích. Získal celkem tři sošky – všechny v hereckých kategoriích: Za hlavní ženskou roli (Aňa Geislerová), za vedlejší pro Janu Brejchovou i za hlavní mužskou pro Jiřího Schmitzera.

Multi-tabs 2. - Marie Terezie

Ondříčkův Grandhotel získal pouze dvě sošky, a to za výbornou hudbu Jana P. Muchowa. Druhého lva film získal za nejlepší zvuk.

Co se týče scénáře, nebyl oceněn ani jeden z favoritů. Cenu za nejlepší scénář si odnesl Robert Sedláček za film Pravidla lži (nejlepší film roku podle kritiků).

Hezké chvilky bez záruky měly podle poroty nejlepší střih a nejlepší výtvarný počin roku 2006 bylo podle očekávání Fimfárum 2.

A jak vypadalo celé předávání? Opět nadmíru trapně. Po decentním Jiřím Macháčkovi následovala přímo sbírka trapnosti, protože pořadatelé se rozhodli, že nebudou riskovat pouze jednoho moderátora, aby jim nikdo nemohl nic říct. To, co se zdálo jako poměrně dobrý nápad, skončilo fiaskem i díky tomu, že moderátoři nepředvedli nic, co by už neukázali jindy a jinde.

Miroslav Donutil – historka. Jinak by to ani snad nešlo. Igor Chmela byl trapný přímo prvoplánovitě, Zbrožek nepřekvapil svými houslemi, „celkem vtipný“ byl Tomáš Hanák. Nejlépe ve výsledku vychází moderování Ester Kočičkové (a její recitace) a pak duo Pavel Liška - Tomáš Matonoha s číslem ze života akademika.

Jedním z nejzábavnějších okamžiků večera se ale proti očekávání stalo děkování generálnímu partnerovi večera – minerální vodě Mattoni – a dalším sponzorům. Mezi ty patří třeba i jedinečná irská whiskey Jameson.

Whiskey, která původně byla křišťálově čistá přírodní voda z řeky Dungourney, jež protéká palírnou Midleton Distillery. Řeka je průzračně čistá, a jen voda z ní je základem pro nápoj, který dnes reprezentuje Irsko po celém světě.

A reprezentuje jej i v České republice, neboť Jameson je partnerem Českých lvů již pět let. Mimo ně sponzoroval i některé v minulosti oceněné filmy. Jameson je totiž přímo ideální filmový partner.

Sklenička whiskey Jameson je totiž to pravé, co potřebujete k dokonalému vychutnání nejlepších českých filmů!

Reklama