62c80fa112df8obrazek.png
Foto: Shutterstock

BERAN (21. 3. - 20. 4.)

Ohnivý Beran jde rovnou na věc. Miluje výzvy a do věcí se pouští bezhlavě. Léto je pro něj skvělou příležitostí, jak se odreagovat a trochu si povyrazit. Objekt svého zájmu odzbrojí někdy až dětskou bezprostředností a nehraným nadšením pro každou špatnost. Může to být uvolňující a nové, strhující, živelné a… krátkodobé. Beran obecně mívá problém se stálostí a udržením zájmu, proto ani letní láska u něj obvykle nemívá dlouhé trvání. Na druhé straně jí ale věnuje maximální pozornost a většinu své ohnivé energie, takže i když prázdninová romance vezme po létu častokrát zasvé, je rozhodně nač vzpomínat.

BÝK (21. 4. - 21. 5.)

Býk nepatří k těm, kteří by lehkovážně flirtovali a hned při prvním setkání uvolněně komunikovali. Naopak. Jde o jedince, kterým trvá delší dobu, než si někoho pustí k tělu. Letní románek bez uspokojivé perspektivy do budoucna Býka příliš neoslovuje, protože preferuje serióznost. To ale neznamená, že by se neokázal nažhavit. Jeho planetou je Venuše, která mu do vínku věnovala smyslnost a přitažlivost, které – pokud překonají Býčí zemitou povahu – z něj dokážou udělat neodolatelného krále večírků. Přesto – pokud se Býk do letní romance přece jen pustí – ve skrytu duše očekává, že nepůjde jen o krátkodobou záležitost.

BLÍŽENCI (22. 5. - 21. 6.)

Blíženci bývají často nevyzpytatelní. Jejich silnou stránkou je komunikace a všeobecný přehled, dokážou se bavit prakticky o všem a na druhého silně zapůsobit. Druhý tak snadno získá dojem, že by se z povídání mohlo vyklubat i něco víc, nezřídka se ale mýlí. Blíženci jsou špatně čitelní a letní románky si dokážou užívat třeba jen na konverzační úrovni; flirtují a hovoří v dvojsmyslech, než se ale odhodlají k něčemu dalšímu, potřebují mít jistotu, že na ně za rohem nečeká někdo zajímavější. Budete-li však pro Blížence dostatečně poutaví, můžete se těšit na nevšední večer a nekonvenční noc, ve které nebude nic tabu.

RAK (22. 6. - 22. 7.)

Rak je vodní romantické znamení, pro které nahodilé letní románky moc nejsou. Touží po lásce na celý život a pokud někoho potká a pustí ho k sobě blíž, věří, že vztah vydrží. Jde o citlivé jedince, kteří vztahy obecně nikdy neberou na lehkou váhu. Proto je pro ně každý rozchod šrámem na srdci, co se dlouho hojí. Pokud se Rakovi přece jen stane, že se pustí do letního flirtu, potřebuje cítit zájem a zažívat hlubokou romantiku. Velká gesta, hvězdná noční obloha, milostná poezie i naoko dramatické okamžiky jsou tím, co Raka dozajista odzbrojí. Přijde-li na konci léta vystřízlivění, neobejde se bez lítosti a slz, které ke zrozencům v tomto znamení neodmyslitelně patří.

LEV (23. 7. - 22. 8.)

Lev, podobně jako Beran, se letního dobrodružství nebojí. Naopak. Krátkodobé známosti a vášnivé noci bez větší perspektivy do budoucna jsou tím, v čem Lvi umějí chodit. Dokážou jasně oddělit vztah a sex, takže spíš nepočítejte s tím, že z letního dobrodružství se Lvem bude něco víc. Lev je velkorysý a zábavný, večer i noc, které vám věnuje, budou s největší pravděpodobností nezapomenutelné, ale to je všechno. Ráno odejde a tím to často i skončí. Léto je pro Lva výzva a šance, jak si užít a odreagovat se, dokázat si svou neodolatelnost, ale zůstat stále tím, kdo je obdivovaný a nesnadno k mání. Ne každý je stavěný na takový přístup, Lev ale rozhodně ano.

PANNA (23. 8. - 22. 9.)

Panny jsou pro řadu z nás trochu oříšek. Za jejich často dokonalým vzhledem, rezervovaným přístupem a skvěle zvládnutou sebekontrolou to příležitostně může i docela pěkně vřít, což ale bývá těžké odhalit. Obyčejně se tváří lhostejně a svůj zájem o druhého nedají příliš znát. Projevovat emoce je pro Pannu složité, proto se raději schová do ulity zdánlivého nezájmu a jen jakoby mimochodem sleduje okolní dění. O to víc následně překvapí nekonvenčním chováním a nečekanou žhavostí, pokud se bláznivě zamiluje. Nemá k tomu sice blízko, ale stává se to. Léto je ideální příležitostí. To se následně nebrání skoro ničemu a z chladné Panny je rázem bohyně sexu a smyslnosti.

VÁHY (23. 9. - 23. 10.)

Váhám to někdy trochu trvá, než se „rozhodnou“ pro bezprostřednost a přijmou, že letní láska může být jen lákavá příležitost, jak si zpříjemnit teplé večery. Proto se nezřídka stává, že v okamžiku, kdy zrozenec v tomto znamení projeví svůj zájem, druhý ho mezitím ztratí. Váhy potřebují vědět, že se svým protějškem – byť na pár dovolenkových nocí – mají něco společného. Harmonie v jakýchkoli souvislostech je pro ně důležitá, což se k letním láskám příliš nehodí. Pokud se ale Váhy do nahodilého dobrodružství pustí, obvykle doufají, že o pouhou nahodilost nakonec nepůjde. Nerady se samy rozcházejí, proto v okamžiku, kdy cítí, že to není ono, dělají vše pro to, aby se chtěl rozejít ten druhý.

ŠTÍR (24. 10. - 22. 11.)

Smyslný Štír miluje sexuální výzvy a zvlášť se tím netají. Letní románky a krátkodobé lásky konzumuje jako chipsy, flirt je pro něj oblíbenou zábavou a hrou, ke které však potřebuje podobně laděného partnera. Zaměří-li Štír na někoho svou pozornost, obvykle získá, co chce. V nenápadném svádění umí dobře chodit, opatrně našlapuje a dokáže se ke své „kořisti“ přiblížit přesně tak, jak je třeba. Je těžké mu nepodlehnout, zvlášť, když si Štír počká na tu nejlepší příležitost, jak se vám dostat pod kůži. V této souvislosti někdy bývá dobré tolik nemyslet a užít si kouzlo dané chvíle, aniž by bylo nutné řešit, co bude zítra. Štír nabízí nekonvenční, ničím nezatížený zážitek, na který budete dlouho vzpomínat.

STŘELEC (23. 11. - 21. 12.)

Střelec je zábavný tvor, pro kterého je důležitý pocit svobody a dostatečného prostoru kolem. Bývá společenský a komunikativní, snadno navazuje přátelství a miluje nezávaznou zábavu. Rád si užije léto s podobně smýšlejícím protějškem, pro kterého není problém přes den šplhat po horách, v noci pak zdolávat jiné vrcholy. Narazit u Střelce můžete v okamžiku, kdy ho budete chtít spoutat příslibem závazku a řečmi o budoucnosti. To jinak lehkovážný zrozenec v tomto znamení svou lehkost ztrácí. Nechce nikomu ublížit, a proto v situaci, kdy se z jeho strany jedná o pouhý flirt, bere nohy na ramena a nepozorovaně odchází dřív, než druhého bolestivě zklame.

KOZOROH (22. 12. - 20. 1.)

Kozoroh zdánlivě vůbec není typ na letní romance a lásky na jednu noc. Předchází ho pověst seriózního jedince, který bere život někdy až příliš vážně. Strohost jeho chování je ale jen zástěrkou pro vnitřní pnutí, jehož součástí je i vášeň a touha po nevšedních zážitcích. Pokud se tedy Kozoroh dokáže uvolnit a na chvíli zapomenout na jemu přirozenou zodpovědnost, může si dokonale vyrazit z kopýtka a prožít žhavé letní okamžiky po boku nahodilé známosti. Vystřízlivění nemusí být pro Kozoroha vždy úplně příjemné, pokud ale po následné analýze dojde k poznání, že zisk převyšuje případné ztráty, přijme toto své dobrodružství jako příjemnou i potřebnou součást léta.

VODNÁŘ (21. 1. - 20. 2.)

Vodnář je jedním z nejotevřenějších znamení zvěrokruhu. Na nic si nehraje, přesto můžete mít pocit, že jde o bytost odjinud. Jde o idealistu s docela jinými představami o světě a budoucnosti, který nic nepředstírá a svým myšlenkám věří. Letní romantice se nebrání, upřímně však svému protějšku řekne, oč tady běží. Letní láska nemusí nutně na podzim skončit, protože v okamžiku, kdy Vodnáře zaskočíte svou nekonvenčností a podobně otevřeným smýšlením, může vám dokonale podlehnout. Častější však bývá varianta, kdy se žhavý románek promění v milé přátelství s příležitostnými výhodami. Záleží na přístupu a nastavení obou zúčastněných.

RYBY (21. 2. – 20. 3.)

Ryby jsou podobně citlivé bytosti jako Raci. Voda, symbol emocí a neustálého přelévání pocitů, je jejich živlem, proto je jejich prožívání křehké a duše snadno zranitelná. Letní romantika může být pro Ryby zajímavá v okamžiku, kdy se objeví šance na pokračování i v chladnějších měsících. Potřebují cítit, že je druhý nechce jen využít jako nástroj příležitostného povyražení, že je bere vážně, ctí a obdivuje. Přesto se díky poněkud snovému nastavení může snadno stát, že Ryby podlehnou milostnému naléhání svého nahodilého protějšku a odevzdají se kouzlu okamžiku. Důležité pak pro ně je nepropadnout nostalgii ve chvíli, kdy letní romance skončí a nastoupí šedá každodennost.

Čtěte také:

Zdroj: cosmopolitan.comglamourmagazine.co.uk

Reklama