Naše doporučení – pro své dezerty také jako my vyzkoušejte Premium Lesní směs od značky Nowaco, určitě vám bude chutnat!

Přečtěte si, jak pro nás Adriana připravila recept a jaký je postup, když se rozhodnete vyzkoušet!

Řekněme si to na rovinu, komu už taky pěkně chybí kavárny, cukrárny, bistra a jejich skvělé dezerty? No mně osobně teda velmi! Poslední dobou jsem hodně pekla a vymýšlela všelicos, abych uspokojila svoje a přítelovy chuťové buňky... ale chtělo to změnu. Něco originálního, něco zajímavého, něco jiného, ale taky něco snadného. A pak jsem na to přišla! Tapiokový puding s přelivem z lesního ovoce!
60420423b002aobrazek.png

Zajímá vás, jak se tahle paráda udělá?

Řeknu vám to - naprosto jednoduše! A navíc budete potřebovat jen 5 surovin! Těmi jsou:

  1. Tapiokový puding v sáčku (Volím ten od Dr. Oetkera.)
  2. Mléko (Používám rostlinné Take it veggie z Kauflandu - mandlové je super, kokosové taky zbožňuju.)
  3. Mražené ovoce na přeliv (Já sáhla po Nowaco Premium Lesní směsi, protože mají opravdu obří kusy celého ovoce! V balíčku najdete maliny, ostružiny, borůvky, brusinky i jahody a to je přesně ono!)
  4. Vanilkový cukr 2x
  5. Cokoli na posyp (Osobně mám ráda kokos, můžete ale nastrouhat čokoládu nebo mít úplně bez ničeho, jak je libo.)
  6. Bonus - trošku rumu, protože bez toho to v kuchyni už snad ani neumím

6042043498cdbobrazek.png
Jak na to?

Krok 1: Kuličky tapiocy nasypete do hrnce, zalijete půl litrem mléka, promícháte, přidáte vanilkový cukr a necháte hodinu nabobtnat. Poté přivedete k varu a za stálého míchání vaříte, dokud vám směs nezhoustne a kuličky nejsou průhledné (cca 3 minuty). Poté rozdělíte do skleněných nádob a necháte vychladnout.

Krok 2: Na teflonové pánvičce rozpustíte kousek másla, ale nemusíte, stačí ji zahřát a vysypat na ni balíček mraženého ovoce Nowaco Premium Lesní směs. Promícháte, přisypete vanilkový cukr, necháte prohřát a přilijete rum, máte-li chuť. Následně dávkujete ovoce do skleněných mističek na hotový a ztuhlý puding.

Krok 3: Zasypete kokosem či čokoládou a můžete podávat. Řeknu vám, je to pecka!
60420444a9d36obrazek.pngMůj tip: Když si tuhle dobrotu uděláte do uzavíratelné skleničky, v ledničce vám vydrží klidně dva tři dny a vy si ji můžete vzít s sebou do kabelky, když vyrážíte do práce nebo kamkoliv, kde vás může přepadnout chuť na něco dobrého, ale nikam si pochopitelně nezajdete, protože je všude zavřeno.
604204599123eobrazek.pngTak co na to říkáte? Jednoduché, vynikající, žádné zbytečné tuky, lepky, laktózy...No za mě je to dezert minimálně čtvrtletí!

Více najdete na jejím blogu ZDE

Další zajímavé recepty pro zdravý jídelníček, tentokrát s rybami od Nowaco, které jste také vyzkoušeli

Reklama