Dětský pokoj je, ať má jakoukoliv velikost, pokaždé malý. Tedy pokud vašemu drobkovi nejsou zrovna tři měsíce. Těm starším většinou všechny hračky, knížky a “nezbytné důležitosti” přerůstají přes rozměry pokoje.

Než začnete “zvětšovat” dětský pokoj, porozhlédněte se dobře po vašem bytě nebo domě. Nemají vaše dvě děti ten nejmenší pokoj ze všech? Není váš obývák o rozloze tenisového kurtu, do kterého chodíte jen koukat na televizi, zbytečně veliký a nevyužitý? Pak je řešení dětského pokoje nasnadě.

Pokojík rozhodně nenafouknete, ale pomocí několika triků jej můžete opticky i prakticky zvětšit. Pamatujte, že do dětského pokoje musíte vtěsnat věci na spoustu rozličných činností. Dítě se zde musí učit, mít prostor ke hraní, někam si musí odložit své oblečení a v neposlední řadě musí dobře odpočívat a spát.

Pojďte se s námi podívat na některé triky, pomocí nichž lze z miniaturního pokoje udělat o něco větší místnost:

  • Barvy
  • – jako první se porozhlédněte po správné barvě. Nenechávejte dětem pokojík sterilně bílý, na trhu je nepřeberné množství kvalitních barev, jejichž pomocí pokojík zútulníte, a použijete-li světlé a pastelové odstíny, opticky zvětšíte také prostor.
  • Rozkládejte a skládejte
  • – nábytek, který můžete rozložit a při nepotřebě zase složit, je skvělým spořičem místa. Nicméně rozkládací postel raději vynechejte. Děti se musí vyspat dobře, a to jim rozkládací gaučík rozhodně nezajistí. Můžete skládat psací stoly, úložné prostory i krabice na hračky.
  • Nábytek – nevybírejte příliš hluboké skříně a komody, i knihovna stačí pouze mělká, a děti vám za ušetřené místo budou vděčné. Místo vám také spoří skříně, kde namísto dveří použijete roletu či posuvné dveře. V žádném případě nezaplňujte dětem jejich útočiště odloženým nábytkem a starým sekretářem po babičce, který zabere půlku místnosti. Skvělým pomocníkem je nábytek mobilní. Nejrůznější kontejnery na kolečkách lze rychle přemístit, a hned je dostatek místa na autodráhu. Navíc jsou i praktické.
  • Stěny – nenechávejte holé stěny, využijte prostor k přidělání nejrůznějších poliček, nástěnek i plátěných kapsářů, do kterých si děti mohou skládat hračky nebo knížky – vyšetří se tím tak prostor, který by k tomuto účelu potřebovaly na zemi.

Jako skvělé řešení pokoje se osvědčila vyvýšená lůžka, pod nimiž je zabudován psací stůl, skříň či komoda. Pro ty nejmenší třeba také klouzačka. Na trhu je v dnešní době k dostání opravdu téměř vše, na co si vzpomenete. Takže pokud se zrovna teď chystáte, že přestavíte, zútulníte nebo prostě jen upravíte dětem pokojík, pak vězte, že ze všeho nejdůležitější je, aby se v něm děti cítily dobře. Nevynechávejte je ze svého plánování, nechte je, aby vám s jeho zařizováním pomohly, o to více se jim v něm potom bude líbit.

   
Reklama