salát z kuskusu a luštěnin Bonduelle Vapeur

Nejrůznější saláty s kuskusem jsou velice chutné, rychlé a zdravé. Kuskus jsou pidikuličky, jakoby hrubá krupice z pšenice, ječmene nebo prosa. Je to oblíbená základní surovina severoafrické kuchyně a jeho příprava je velice jednoduchá.

Kuskus stačí zalít vroucí vodou a nechat asi deset minut, doměkka, nabobtnat. Výborné je pořídit si speciální hrnec, kde se vespod, v hrnci vaří třeba zelenina nebo maso a na horním hrnci s dírami se v páře vaří kuskus.

Do hrnce si tedy připravíme jeden díl kuskusu a zalijeme ho dvěma díly vroucí vody. Osolíme, můžeme přidat i koření. Promícháme a přikryjeme pokličkou. Občas otevřeme a vidličkou kuskus lehce promícháme, načechráme. A máme hotový základní kuskus. Ten nám poslouží jako příloha nebo jako základní suroviny na mnoho různých teplých i studených salátů.

Já jsem tentokrát připravila velice jednoduchý a rychlý salát s luštěninami a polníčkem. Využila jsem k tomu luštěniny v plechovce - Bonduelle Vapeur, které jsou vařené v páře.

kuskus a luštěniny Bonduelle Vapeur

Suroviny

200 g kuskusu
1 plechovka čočky Bonduelle Vapeur
1 plechovka tmavých fazolí Bonduelle Vapeur
1 plechovka bílých fazolí Bonduelle Vapeur
olivový olej
sůl a pepř
tři hrsti čerstvého polníčku nebo rukoly

Uvařený kuskus smícháme s luštěninami, které jsme předtím scedili. Přidáme trochu olivového oleje, ochutíme solí a pepřem. Nakonec vmícháme omytý a osušený polníček. Ihned podáváme.

Bonduelle Vapeur

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama