626678c2a88eeobrazek.jpg

V tento den zveme zákazníky, aby Světový den koupelových bomb oslavili společně s námi a stavili se v některé z kamenných prodejen Lush Česká republika, kde dostanou koupelovou bombu zdarma jako dárek.*  28. dubna pak přijít oslavovat do prodejny Lush Palladium na workshop výroby koupelových bomb!
*(Platí 1ks na jednu osobu a do vyčerpání zásob.)

Proč společnost Lush slaví Světový den koupelových bomb?
Světový den koupelových bomb oslavuje den, kdy společnost Lush získala patent na koupelové bomby, tedy 27. dubna 1990. Zatímco do té doby byl pojem „bath bomb“ neznámý, dnes je tak běžný a užívaný, že byl dokonce zařazen do Oxfordského slovníku.

Patent na koupelové bomby Lush již vypršel, ale radost z ponoření do horkých barevných vírů zůstala - a ještě větší než kdykoli předtím. Workshop výroby vlastní koupelové bomby v prodejně LUSH Palladium.

62667901bef71obrazek.jpg

V rámci oslav Světového dne koupelových bomb zve prodejna Lush Palladium v Praze zákazníky, aby si společně s personálem prodejny zdarma vyrobili vlastní bombu do koupele a na vlastní kůži tak tak pocítili jednu z hlavních hodnot Lush, kterou je ruční výroba čerstvé kosmetiky.

  • Kdy?
  • 28. dubna v 15.00–18.00

Historie koupelové bomby

6266792203e9fobrazek.jpgJak to celé začalo
Píše se rok 1989 a Mo Constantine (na fotce), vynálezkyně produktů a spoluzakladatelka společnosti Lush, experimentuje s novými recepturami, barvami a tvary. Inspirovala se šumivými tabletami a z kyseliny citronové, jedlé sody a směsi esenciálních olejů vytvořila výrobek, který navždy změnil svět koupání: první koupelovou bombu světa. Patent na tento vynález následuje již v roce 1990.

Ručně vyráběná koupelová radost
Koupelové bomby a s nimi spojené zážitky z koupele se neustále vyvíjely - ale jedna vlastnost zůstala vždy stejná: „Všechny varianty dnešních koupelových bomb vznikly experimentováním a stále se vyrábějí ručně.“ říká autorka bezobalových koupelových koulí.

Jak šly koupelové bomby do naha
Po založení Lush v roce 1995 se s ohledem na ochranu životního prostředí a dlouhodobý cíl neustálého snižování odpadu svlékly koupelové bomby do naha a začaly se prodávat bez obalu Mo: „Měli jsme jen jeden cíl. Chtěli jsme, aby bomby do koupele byly ještě krásnější a především nahaté.“ Koupelová bomba - dodnes bez obalu - se tak stala jakýmsi uměleckým dílem. 
6266798ce4b0fobrazek.jpg