25. 4.–26. 4.    Beran  

Měsíc procházející Beranem působí na oblast hlavy, mozku, očí a obličeje až po nos. Trpíte-li na migrény, spolehlivě poznáte, kdy je Měsíc v Beranu. V tyto dny nás totiž více než kdy jindy trápí bolesti hlavy. A právě proto byste se měli naučit nenechávat řešení složitých úkolů na poslední chvíli, a navíc na dny Berana. Pokud se vám to podaří a je to jen trošku možné, odložte je o dva dny, snadněji naleznete řešení a neodnesete si z práce v hlavě milión tepajících kovaříků. Abyste zamezili bolesti, vyhněte se kávě, čokoládě a vůbec přílišnému přísunu cukru.

Pokud jste již celí natěšení na práci na zahrádce, počasí tomu přeje, tak se klidně pusťte do sázení a setí.

Dny Berana jsou také vhodné pro odstranění staré kůže, omlazení pokožky peelingem. Pročistěte krev. Třeba za pomoci kopřivového čaje. Ošetřujte pleť jemnými prostředky, vždy bez alkoholu! Dopřejte i očím zábal. Zvlášť účinná je v tyto dny oční gymnastika. Udělejte si čas a kružte jimi nejprve sedmkrát doleva a poté sedmkrát doprava. Nakonec si promněte ruce, dokud neucítíte teplo, a dlaně přiložte na zavřená víčka. Z přírody je nejlepším pomocníkem světlík lékařský. Osvědčeným receptem na unavené oči je naslinit zavřená oční víčka.

27. 4.–29. 4.    Býk

Měsíc v Býku ovlivňuje zejména krk, šíji, uši, čelisti i zuby a v neposlední řadě také štítnou žlázu. I tady platí, že vše, co v těchto dnech uděláte pro svůj krk, šíji, zuby, čelisti i štítnou žlázu, působí dvojnásob intenzivně, vyjma operací v této oblasti.

Uši jsou v těchto dnech choulostivější na průvan, a hlavně hluk. Stáhněte rádio, dopřejte si odpočinek v naprostém tichu a ucítíte obrovskou úlevu již tak dost namáhaných uší. Zkuste si také vkápnout kapičku třezalkového oleje. V tyto dny, více než kdy jindy, dochází k nachlazení, k bolestem krku. Netrénovaný člověk s plamenným projevem bude v Býku odměněn pořádným chrapotem.

Vyzkoušejte žvýkat listy šalvěje, mají úžasný vliv na zdravotní stav úst a žaludku. Pravda, nechutná to zrovna jako čokoláda, ale odměnou vám bude kromě dokonalého chrupu také posílený imunitní systém. Vyhnout by se jí však měly těhotné ženy a kojící matky.

Na zahradě jsou zvláště vhodné dny pro setí a sázení stromů, keřů a kořenové zeleniny. Vše roste pomalu a sklizené plody jsou vhodné k uskladnění, dlouho vydrží.

30. 4.–1. 5.    Blíženci

Měsíc procházející znamením Blíženců působí na paže, ramena, ruce, plíce a průdušky. Dny působí světlým a vzdušným dojmem i přesto, že se sluníčko schovává za mraky. Dařit se bude kulinářům a nadšení budou jedlíci, protože se dobře tráví, můžete si tedy dopřát tučnější a těžší jídla. Naopak revmatici budou pociťovat větší obtíže, může dojít i ke zhoršení nemoci. Udržujte proto problematická místa v teple.

Práci doma Blíženci přejí jen částečně. Daří se čištění peřin, kovů, bot i oken, je vhodný čas pro uklízení sezpnního oblečení. Přetéká-li váš sklep odloženým starým nábytkem, věcmi po dětech, které už nikdy nikdo neobleče, pak právě v Blížencích můžete provést generální úklid a bude se vám dařit. Chleba nebo koláč vám nemusí nakynout a vytřená podlaha vám také dlouho nevydrží čistá. Alespoň tedy pořádně byt vyvětrejte a třeba si místo úklidu vyrobte polštářek z léčivých bylin. Dopřejte masáž zádům a ramenům, zacvičte si cviky na protáhnutí zad. Zhluboka dýchejte, dbejte na správné dýchání, zlepšuje náladu.

Na zahradě ani doma nezalévejte květiny.

Zdroj: Johanna Paunngerová a Thomas Poppe – Neznámá moc Luny, nakladatelství Ikar 2001

  

 

Reklama