27. 3.–28. 3. Ryby

Působí především na naše nohy a prsty u nohou. Vše, co v těchto dnech uděláte pro nohy a prsty u nohou, působí dvojnásob, vyjma operací v této oblasti.

Nohy, které nám mají celý život sloužit a stejně dlouhou dobu nás i nosit, velmi často zanedbáváme. Nezřídka nosíme špatné boty. Ty by měly být především pohodlné a ve správné velikosti. Ani v sebelepších botách nesetrvávejte celý den, střídejte pevnou obuv s přezůvkami a večer si udělejte pohodlí a choďte bosky. Dopřejte si masáž nohou a vyzkoušejte také střídání teplé a studené sprchy – podpoří vaši imunitu a prokrvení.

Je vhodný čas na péči o nohy, odstraňujte zrohovatělou kůži, zajděte na pedikúru, zbavíte se snáze plísně na kůži i nehtech, ošetřujte kuří oka.

V nohou máme největší počet reflexních zón. Každá z nich pozitivně ovlivňuje nějaký orgán v těle. Například pokud máte rýmu, stavte nohy i v botách tak, jako byste se snažili prsty u nohou něco uchopit.

Vhodný čas pro zalévání květin.

29. 3.–30. 3. Beran

Měsíc ve znamení Berana působí na naši hlavu, oči a nos. Možná už jste vypozorovali, že v těchto dnech nás více než kdy jindy bolí hlava. Častěji se ozývají migrény, pobolívají vás oči. Nepomůže ani dostatečné pit, to vše má totiž na svědomí přílišné zatížení. Neřešte proto v těchto dnech složité úkoly, nenechávejte si na poslední chvíli složitá rozhodnutí, odložte na později nepříjemné úkoly.

Oči dostávají v naší přetechnizované době také pěkně zabrat. Odlehčete jim třeba jednoduchým cvikem: Kružte očima ve směru hodinových ručiček sedmkrát tam a zpět. Přiložte teplý obklad. Na unavená víčka zase platí, pokud si hned ráno po probuzení nasliníte zavřená oční víčka.

29. 3. – Úplněk, který je velmi kritický. Bolesti hlavy budou ještě úpornější, nápory migrény ještě brutálnější. Nepřepínejte se. Pokud vás bolí hlava při nedostatku jídla, nepouštějte se do půstu, který ostatní můžou tento den držet pro zdraví.

31. 3.–1. 4. Býk

Býk působí na naši čelist, krk, hrtan, zuby i uši. Pečujte o své rty. Krvácí-li vám dásně, žvýkejte listy ostružiníku. V těchto dnech si chraňte krk šátkem, snadno nastydnete. Ani hlasivky nepřeceňujte. Snažte se v tyto dny vyvarovat také přílišného hluku. Vypněte počítač, hudbu, ponořte se do ticha, relaxujte. Chyťte si lalůčky uší mezi palec a ukazovák a jemným, pomalým pohybem táhněte k ramenům.

Zdroj: Neznámá moc Luny – Johanna Paunggerová a Thomas Poppe – nakladatelství Ikar  

Reklama