30.–31. 1. Vodnář

Měsíc ve znamení Vodnáře ovlivňuje lýtka a kotníky. Vše, co v těchto dnech uděláte pro svá lýtka a kotníky, působí dvojnásob, vyjma operací v této oblasti.

Největším problémem těchto partií jsou bezesporu křečové žíly. Vznikají díky nedostatečné činnosti oběhového systému a celkem účinnou prevencí proti jejich vzniku je zdravá strava, dostatek tekutin i pohybu na čerstvém vzduchu.

Trpíte-li na ně, houpejte se ve dnech Vodnáře na nohou ze špiček na paty a zpátky. Dopřejte si také masáž, ale vyhněte se operacím.

V těchto dnech jsou také velmi časté záněty žil. Chcete-li jim předejít, lehněte si na zem a nohy opřete o zeď.

Vyvarujte se také dlouhého stání a ani procházka po městě vás ve dnech Vodnáře příliš nepotěší.

Trpíte-li křečemi v lýtkách, tělo si žádá více hořčíku.

1.–2. 2. Ryby

Měsíc ve znamení Ryb působí na nohy a prsty u nohou.

V chodidlech jsou četná nervová zakončení, vyzkoušejte proto masáž. Masáž reflexních zón léčivě působí na orgány. Avšak pokud si jí budete dělat sami, vyvarujte se přílišného tlaku.

Kdykoliv je to možné, krčte prsty u nohou, i v botách, aktivujete reflexní body, které jsou účinné v boji proti rýmě a nachlazení.

Alkohol, nikotin i léky působí v Rybách intenzivněji. Tělo špatně odbourává škodliviny a pomalu regeneruje po prohýřené noci, proto počítejte po bujarém večírku v Rybách s únavou, nevolností i bolestí hlavy.

Vynechat byste měli i těžká jídla.

3.-4. 2. Beran

Působí na oblast hlavy, oči a nos.

V těchto dnech často trpíme nevysvětlitelnou bolestí hlavy a migrénou. Snadnou a rychlou pomocí je uchytit kořen nosu mezi palec a ukazovák a jemnými, krouživými pohyby masírovat.

Pomůže vám také masáž hlavy. Pokud někomu tuto službičku prokážete, měli byste si vždy umýt ruce ve studené vodě, protože přijímáte negativní energii z dotyčného člověka. Toto by si měly vzít k srdci hlavně kadeřnice. Neuvěřitelně uvolňující pro vaši hlavu je také česání vlasů.

Při bolestech hlavy pomáhá mimo jiné světlík lékařský.

V Beranu se často objevuje rýma nebo nachlazení.

Věnovat byste se měli také své pleti, dopřejte si peeling a nezapomínejte ani na své oči. Rozhodně se ale vyhněte jejich operaci.

5.-6. 2. Býk

Ovlivňuje čelist a krk.

Navštivte kosmetický salon a pečujte o zuby. Avšak nejen pravidelnými návštěvami svého dentisty, nýbrž také správnou životosprávou, dostatečným přísunem vitaminů a minerálů. Skvělým prostředkem na čištění zubů je mořská sůl.

 

Zdroj: Neznámá moc Luny – Johanna Paunggerová a Thomas Poppe - nakladatelství Ikar

 
Reklama