17. – 18. 4. Střelec

Měsíc ve znamení Střelce působí na stehna, křížovou kost a boky. Vše, co ve dnech Střelce uděláte pro svá stehna, křížovou kost a boky působí dvojnásob intenzivněji, vyjma operací v této oblasti.

Zaměřte se na oblast stehen, která bývá také jednou z těch nejproblematičtějších. Cvičte. Zapomeňte na výtah i hromadnou dopravu a choďte pěšky. Účinným cvikem jsou také dřepy. Dny Střelce jsou vhodné pro boj s celulitidou. Chcete-li ji zmírnit, masírujte postiženou oblast, vyloučí se z nich toxiny. Také se zaměřte na svůj jídelníček. Přidejte do něj hodně vitamínů. Přírodních vitamínů z ovoce a zeleniny.

Pokud se už nemůžete dočkat až ta dlouhá zima skončí a vy budete moci “úřadovat” na své zahrádce a mlsně vyhlížíte každý teplejší den, udržte přeci jen své touhy na uzdě a když už se do něčeho pustíte, tak ne do sázení listového salátu, protože vám rychle vyžene do výšky.

19. – 20. 4. Kozoroh

Měsíc procházející znamením Kozoroha ovlivňuje kolena, držení těla i kůži. Nejste-li trénovaní, pak vám zkazí náladu i delší procházka. Projevit se může bolestí kloubů i kolen. Máte-li se zmíněnými partiemi problémy, potom je ten nejvhodnější čas pro mazání a obklady. Pečujte ale také o zbytek těla. Věnujte se především kůži. Nejprve se ponořte do bylinné lázně, která vás v těchto stále ještě studených dnech zahřeje a osvěží nejen na těle, ale i na mysli. Potom kůži promastěte, aby vypadala dlouho svěže a mladě. Do svého jídelníčku zařaďte banány, brambory a jablka.

 

21. – 22. 4. Vodnář

A už ho tu máme zase….. ovlivňuje holeně, kotníky a lýtka. Ozývají se křečové žíly. Prevencí proti vzniku křečových žil je pestrá strava, dostatečný přísun tekutin, ale také správné držení těla a dýchání. Důležitou roli hraje také správné sezení. Máte-li s křečovými žílami potíže, odnaučte se dávat nohu přes nohu. Lehněte si na záda a šlapejte na kole dokud vás to bude bavit. Potom opřete nohy o zeď, tak aby byly výše než hlava. Podpoříte tak činnost žil. Vyhněte se však velkým obloukem jejich operacím. Svrbí-li vás ruce, pak sáhněte po rýči a po zimě zkypřete půdu.

Zdroj: Neznámá moc Luny - Johanna Paunggerová a Thomas Poppe - nakladatelství Ikar

 
Reklama