10.–11. 4. Panna

Prochází-li Měsíc znamením Panny, působí na naše trávicí orgány, slinivku břišní, slezinu i nervy. I tady platí, že vše, co ve dvou nebo třech dnech Panny uděláte pro zažívání i nervy, působí intenzivněji, vyjma operací v této oblasti.

Ve dnech Panny jsou nejvíce zatěžovány naše trávicí orgány. Měli byste se proto vyhnout těžkým, tučným a příliš kořeněným jídlům. Můžete také pociťovat zvýšenou potřebu soli, přehánět byste to s ní neměli, stejně jako byste ji neměli úplně vyřazovat ze svého jídelníčku. Pokud se chystáte hubnout, pak právě Panna je vhodný čas pro začátek diety. Dopřejte si léčivé koupele i návštěvu manikúry. Po návštěvě kadeřnice zůstanou vaše vlasy dlouho upravené. Nechte si je zastřihnout, mýt i ondulovat. Tomu všemu Měsíc přeje. Do jídelníčku byste měli zařadit kromě jiného také česnek, cibuli a kedlubny. Jste-li vášnivý zahradník, můžete začít s výsevem. Samozřejmě že zatím jen s předpěstováním doma nebo v zimní zahradě.

 

12.-13. 4. Váhy

Měsíc procházející znamením Vah působí především na naše boky, ledviny i močový měchýř. Počasí ve dnech Vah bývá málo vlhké a dny působí prosvětleným dojmem. V těchto dnech více než kdy jindy dbejte na dostatečný přísun tekutin. Velmi náchylné k nachlazení jsou močové cesty, pro jejich pročištění je právě potřeba dostatek vody. Pijte, úplně ideálně, čistou vodu, harmonizuje a posiluje obranný systém. Vynechte sladké limonády a ani každodenní pití minerálek není to pravé ořechové. Hýbejte se, jděte na procházku, do posilovny či na aerobic. Ve dnech Vah se vám také podaří snáze zbavit některých špatných návyků, třeba kouření, a pokud toužíte po rychlém růstu vlasů a jejich bohaté záplavě, potom zajděte také ke kadeřníkovi. Nezalévejte květiny, šíří se škůdci.

13. 4. – Úplněk –

držte půst pro zdraví. Dubnový úplněk je také vhodný pro očistu celého těla. Pijte bylinky (třeba kopřivu), které napomohou detoxikaci těla.

14.-16. 4. Štír

Měsíc procházející znamením Štíra působí na naše močové cesty, konečník a pohlavní a vyměšovací orgány. Počasí Štíra je plné vody. Mokrá zem nikdy úplně nevyschne, častěji se v těchto dnech objevují srážky. V těchto dnech nejsnáze přijdete k zánětu močových cest. Pokud jimi trpíte, vyzkoušejte sedací koupel z heřmánku, měsíčku či tymiánu a dopřejte si sklenici šťávy ze švestek, máte-li problémy s vylučováním. Ve Štíru můžete navštívit zubaře, nechat si odstranit bradavice a dopřát si postní den. Nestříhejte si ani nemyjte vlasy, mohly by povážlivě zřídnout. Opět si neodpustím upozornění: Jste-li těhotné, velmi se v těchto dnech šetřete, dost často dochází k potratům. Perte s polovinou pracího prášku, skvrny snadno pustí.

 

Zdroj: Johanna Paunggerová a Thomas Poppe, Neznámá moc Luny – nakladatelství Ikar

Reklama