20. 3.–22. 3.      Střelec

 

Měsíc ve znamení Střelce působí na naši prodlouženou páteř, stehna, kyčle, pánev i křížovou kost. Vše, co ve dvou až třech dnech uděláte pro zmíněné části těla, působí dvojnásob, vyjma operací v této oblasti.


Počasí ve Střelci bývá velmi proměnlivé. Často nás může pobolívat v kříži a bolest může vystřelovat až do nohou. Rychlou a účinnou pomocí bývá masáž a vynechání dlouhých procházek a náročných túr bez předchozího tréninku.

Máte problémy s pomerančovou kůží? Pak musíte v první řadě přestat věřit, že i bez práce to za pomoci zázračných krémů zvládnete, a pustit se podpory vazivové tkáně a látkové výměny ve svalech. Toho docílíte plnohodnotnou stravou bohatou na minerály, stopové prvky a vitaminy, zvláště pak vitamin E je velmi důležitý. Důležitá je také pravidelná masáž postižených partií.

Ve dnech Střelce nás také často zlobí žíly. Jemnou masáží rozproudíte tok krve.

 

 

23. 3.–24. 3.      Kozoroh

 

Měsíc ve znamení Kozoroha působí především na kostru, kolena a kůži.

Sedněte si na chvíli na stůl a jen tak si pohupujte nohama. Tento cvik je prevencí proti artróze v kolenou. Dopřejte vašim kolenům ve dnech Kozoroha náležitou péči. Pomalé protahovací cviky, obklady a mazání je to nejmenší, co byste jim mohli dopřát, a přesto pocítíte téměř zázračný účinek.

 

Tyto dva dny jsou také výborné k péči o pleť. Navštivte kosmetický salon, dopřejte si peeling a regenerační pleťovou masku, jen málokdy bude docílen takový výsledný efekt jako ve dnech Kozoroha. Pro zdravou pleť je velmi důležitý také vitamin E.  Najdete ho v kvasnicích, banánech nebo bramborách. Pokud budete vystavovat na horách svou pleť slunci, kůže bude reagovat velmi citlivě a bude rychle stárnout.

Vhodná doba je také pro péči o nehty a pro depilaci chloupků.

 

25. 3.–26. 3.     Vodnář

 

Energie Vodnářů působí na holeně a kotníky, křečové žíly. Pokud trpíte na křečové žíly zaměřte se na své dýchání. Pokud nesprávně dýcháte, necirkuluje vám dobře krev. Zpravidla také, pokud máte s křečovými žilami problém, trpíte zácpou. Nepomůže vám léčení symptomů, musíte léčit jejich příčinu, a to tak, že se naučíte zdravě jíst. Pomůžete si také vtíráním hojivých mastí. Večer si opřete nohy o stěnu a  dopřejte jim odpočinek po náročném dni. Trpíte-li na noční křeče v lýtkách, chybí vašemu tělu hořčík.

 

Zdroj: Neznámá moc Luny -  Johanna Paunggerová a Thomas Poppe – nakladatelství Ikar

 

 

 
Reklama