2. 4.–4. 4. Blíženci

Měsíc putující svou pouť a právě procházející znamením Blíženců ovlivňuje naše ramena, paže, ruce a také částečně činnost plic. Vše, co v těchto dnech uděláme pro ramena, paže, ruce i plíce, působí dvojnásob intenzivně, vyjma operací v této oblasti.

I na rukou, podobně jako na nohou, máme spoustu reflexních zón. Každý z našich prstů je napojen na některý z orgánů v těle. Masáží daného prstu pak pozitivně stimulujete jednotlivé orgány. Například zlobí-li vás žaludek a špatné trávení, vyzkoušejte: pevně stisknout palec a držte, dokud nepocítíte úlevu. Příliš zatěžovaným ramenům v Blížencích odlehčíte masáží. Vůbec jsou dny Blíženců ty nejpozitivnější dny pro jakékoliv masáže. Masáž je prevencí proti nemocím všech druhů, detoxikuje masírovanou oblast a podporuje krevní oběh.

5. 4.–6. 4. Rak

Měsíc ve znamení Raka ovlivňuje hruď, plíce, žaludek, játra i žlučník. Většina žen trpí utkvělou představou, že zrovna jejich prsa nejsou a nikdy nemohou být krásná. Nikdo ještě nevynalezl recept na jejich zvětšení, vynecháme-li to umělé, ale můžete jim účinnou gymnastikou dát pěkný tvar. Postavte se rovně a roztočte velkými oblouky paže nejprve dopředu a potom dozadu, dokud neucítíte v dlaních pálení. Stejně tak se prsní svaly zpevní, vezmete-li gumový míček, zvednete ruce před hrudník a míček silou mačkáte.

Pokud se přeci jen rozhodnete, že plastická operace je jediné možné řešení, vyhněte se znamení Raka a snažte se podstoupit operaci v době, kdy Měsíc ubývá.

Ve dnech Raka nás trápí také zažívání. Pokud se chcete vyhnout problémům s trávením a pálení žáhy, jezte jen lehkou stravu.

7. 4.–8. 4. Lev

Měsíc ve znamení Lva působí na srdce, krevní oběh, záda i bránici. Sportujte, jedině tak si udržíte svůj krevní oběh ve stále mladistvém chodu. Pokud však nejste na sport zvyklí, nezatěžujte svůj oběh tím, že se do silové zátěže pustíte zrovna v těchto dnech. Přepínáte pak srdíčko.

Lev je skvělým pomocníkem v péči o vlasy. Proti vypadávání by mělo napomoci jejich pravidelné zastřihávání, právě prochází-li Měsíc Lvem. Avšak ani to vám nezaručí bohatou kštici až do důchodového věku. Na vypadávání vlasů má také svůj negativní vliv stres, držení diet, nadměrné užívání léků, hormonální změny v těle, jako je těhotenství a následné kojení nebo období přechodu. Nezapomínejte, že normální množství vypadaných vlasů je 50 až 100 denně.

 

Zdroj: Neznámá moc Luny – Johanna Paunggerová a Thomas Poppe – nakladatelství Ikar

 
Reklama