7.- 8. 2.  Blíženci

 

Měsíc ve znamení Blíženců působí na ramena, paže, ruce i plíce. Vše, co v těchto dnech uděláte pro svá ramena, paže, ruce i plíce, působí dvojnásob, vyjma operací v této oblasti.

Dny bývají prosvětlené, často dochází také ke změnám počasí, což mohou pocítit revmatici. Měli by se zdržovat v teple, jinak hrozí zhoršení nemoci.

 

Vhodný čas je naopak na odstraňování bradavic, kuřích ok i zarostlých nehtů. Zajít si můžete k zubaři, zákrok by měl být bezbolestný, stejně tak se vám vyplatí návštěva kosmetiky. Právě teď je vhodný čas na pořádné hloubkové čištění pleti.

Dny Blíženců jsou všeobecně nejvhodnější dny pro masáže.

 

Dařit se vám bude také, pustíte-li se do úklidu. A je jedno, jestli to bude mytí oken, čištění podlah, porcelánů nebo bot, či se budete snažit odstranit plíseň. S velkým úspěchem vymalujete.

Nezalévejte však rostliny, šíří se škůdci.

 

9. – 10. 2. Rak

 

Měsíc ve znamení Raka ovlivňuje játra, žlučník, žaludek, plíce i prsa.

Dny bývají často deštivé a půda drží vlhkost.

Vyhýbat byste se měli těžkým jídlům, jinak vás může trápit nadýmání nebo pálení žáhy. Prohýříte-li noc, pak vězte, že rána nebudou zrovna ta nejšťastnější. Dopřejte si očistnou kúru, pijte kopřivový čaj. Trpíte-li revmatem, nevětrejte peřiny, protože v nich zůstane celou noc vlhkost.

Nemyjte si ani nestříhejte vlasy, řídnou. Doma se, kromě úklidu, můžete pustit také do pečení.

 

11.- 13. 2. Lev

 

Dny Lva působí na srdce, krevní oběh, záda a bránici.

Většinou jde o teplé dny, a to i přesto, že nám sluníčko nepřeje a je schované za mraky.

Skvělý čas na návštěvu kadeřníka. Necháte-li si ve dnech Lva ostříhat kštici, pak vězte, že Vaše vlasy zhoustnou a zpevní se. Trpíte-li na lupy, namasírujte si pokožku hlavy vlasovým olejem.

 

Pokud máte sklon k srdečním obtížím a vysokému krevnímu tlaku, zkuste se ve dnech Lva vyhnout červené barvě svého oblečení. Ale i přesto byste na sebe měli být ve dnech Lva opatrnější. Vyhněte se přílišné fyzické zátěži, myslete na to, že Vaše srdce je namáháno dvojnásobnou silou.

 

13. 2. Novoluní – Držte půst pro zdraví. Pokud nevydržíte celý den jen s dostatečným přísunem tekutin, dopřejte si hodně ovoce a zeleniny. Máte-li nějaké ty zlozvyky, právě teď je vhodný čas na jejich odstranění.

 

Zdroj: Neznámá moc Luny – Johanna Paunggerová a Thomas Poppe - nakladatelství Ikar

 

 

 

 

   
Reklama