6. 3.–7. 3. Blíženci

Měsíc ve znamení Blíženců ovlivňuje ramena, paže, ruce a částečně i plíce. Dopřejte jim masáž, ať už léčivou či relaxační.

Počasí bývá v těchto dnech velmi proměnlivé, což velmi špatně snáší revmatici.

Tělo dobře odbourává a metabolismus pracuje tak, jak má, takže si můžete dopřát nějaký ten knedlík a nezdravou pečeni. Váš žaludek i žlučník by to měl vydržet bez bolestivého naříkání. Dopřejte si, už za dva dny bude hůře. Doma se vám budou dařit jen drobné práce, v Blížencích špatně všeobecně kyne těsto, ať už se chystáte na chleba či koláče. Věnujte čas raději cvičení. Protáhněte si pořádně záda. Věděli jste, že od zad je až osmdesát procent všech bolestí v našem těle? K televizi si lehněte na břicho a občas se vytáhněte na ruce. Narovnejte se a zhluboka se nadechněte.

V pondělí 6. 3. držte půst pro zdraví.

8. 3., 9. 3.–10. 3. Rak

Měsíc procházející znamením Raka působí na naše prsa, plíce, žaludek, játra i žlučník. Vše, co ve dvou až třech dnech Blíženců uděláte pro svá prsa, hruď, žaludek, játra i žlučník, působí intenzivněji, vyjma operací v této oblasti.

V těchto dnech se může přihlásit žlučník nebo bolavý žaludek. Pokud se tak stane, dopřejte oběma teplý bylinný zábal. Odlehčete jejich náporu konzumací lehkých jídel. V opačném případě můžete mít nepříjemný pocit přesycení, může se také dostavit pálení žáhy. Velkou zátěží prochází v těchto dnech játra. Nezatěžujte je ještě více konzumací alkoholu, a když už se vám přeci jen večírek nebo oslava vymkne z rukou, pak vězte, že ráno a následná regenerace těla bude opravdu nepříjemná.

I když den vypadá jako malovaný a sluníčko láká k vyvětrání peřin zatuchlých dlouhou zimou, v těchto dnech se tohoto pokušení vzdejte, protože peřiny natáhnou vlhkost a budou nepříjemně chladivé po celou noc. Zvláště by to mohlo dělat problémy revmatikům.

11. 3.–12. 3. Lev

Lev ovlivňuje srdce a krevní oběh, záda i bránici. Celkově máte ve dnech Lva pocit únavy a vyčerpání. Snadněji se zadýcháváte a neměli byste to přehánět se sportem, zvláště pokud nejste zvyklí, nadměrně zatěžujete své srdce. Vyzkoušejte ve dnech Lva nechat doma hodinky.

Nadměrná konzumace kofeinu, sladkostí i alkoholu se projeví zvýšením tlaku. Pokud vůbec trpíte zvýšeným tlakem, pak vyzkoušejte česnek a cibuli, účinně napomáhají jeho snížení.

A to nejdůležitější, co byste měli dělat, je smát se na svět kolem sebe.

Dny Lva jsou jako stvořené pro péči o vlasy. Vlasy zastřižené ve dnech Lva budou silnější a zdravější. Trvalá ondulace vám déle vydrží.

Tak nezapomeňte... úsměvJ

Zdroj: Johanna Paunggerová a Thomas Poppe, Neznámá moc Luny, nakladatelství Ikar

 
Reklama