Herec Lumír Olšovský (35) konečně zcela vážně uvažuje o tom, že uzavře registrované partnerství se svým přítelem Pavlem, se kterým žije ve společné domácnosti už více než sedm let. Olšovský „svatbu" plánoval již před několika lety. A to poté, co se na Karlštejně vzali Pavel Vítek s Janisem Sidovským. Nakonec ale couvl, protože mu scházely peníze na velkolepý mejdan, který měl v plánu pro přátele uspořádat. Teď plány oživil! „S Pavlem jsme už o tom mluvili, v úvahu připadá nejspíš květen příštího roku,“ řekl Olšovský Korzu.

Finanční důvody tak zřejmě pominuly, i když Lumír ještě splácí hypotéku na byt. Nyní má mnohem více času na hraní a dabování. Začátkem léta totiž ukončil státními zkouškami denní studium na DAMU. Teď se chystá režírovat divadelní přestavení a moc se na to těší. „Nechci to zakřiknout, víc neprozradím,“ prohlásil se spokojeným úsměvem.
Lumír Olšovský navíc získal na dva roky skvělou hereckou příležitost v televizním seriálu Ošklivka Katka. Postava gaye Pipinky z módního salonu mu přináší značnou popularitu. Dokonce ani mezi homosexuální komunitou si prý ztvárněním svérázné postavičky neudělal moc nepřátel.
„Zpočátku se někteří lekli, že Pipinku budu hrát šíleně trapně a že nás budou lidé odsuzovat. Nakonec ale většina z nich zjistila, že Pipinka je docela milá postava, že se líbí a že nakonec gay komunitě možná i prospěje,“ konstatoval Olšovský.
Herecké pojetí postavy Pipinky Lumírovi schválil i přítel Pavel, který je jeho největším kritikem. „Řekne mi svůj názor, velké výhrady většinou nemá, občas mě trochu koriguje. A hlavně - drží mi palce ve všem, co dělám,“ usmál se herec.

Reklama