Další tematický příspěvek poslala maminka dvou dětí, lulieta, které změna zimního času na letní vadí hlavně kvůli dětem.

Teď je to již skoro 4 roky, co jsem na mateřské dovolené. A jelikož jsem doma, změny času mi osobně nijak nevadí a na sobě je nepociťuji. Jen na dětech. Než si na to vždy zvyknou, je to brzké vstávání i pro mě náročné. I když je pravda, že teď si to můj půlroční syn upravil už teď a sám :-)
Z ničeho nic mi začal usínat o hodinu dříve, ale vstává zas o hodinu dříve. Jakmile se změní čas, bude zas vše v normálu :-)

Dcera to snáší hůře, a hlavně to že bude muset jít spát o hodinu dříve, to zas bude přemlouvání, ječení a řvaní, ale nakonec usne a jako vždy si zvykne. Zimní čas jí vyhovuje teda více. Když jsem chodila ještě do práce, občas jsem s tou změnou bojovala. Zapomínala jsem si čas přetočit a tak se občas i stalo, že jsem zaspala. Ale nebyla jsem v tom sama, a tak šéfová poté postupně každého obvolávala a připomínala změnu času. Podle mě jsou změny času blbost. Akorát to každého rozhodí.

Když jsem dělávala v domově důchodců, všechny babičky i dědečkové byli unavení a mrzutí. Jak říkám zvykne si na to každý, ale proč to musí být? Nebylo by jednodušší to nechat tak?

lulieta

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

Bylo. A když jste zmínila ty dědečky a babičky, pamatuji si, že moje babička si ten čas nepřetáčela. Už nikam nejezdila, nechodila nějaký posun času ji byl fuk. A byla spokojená.
Škoda, že to nejde ignorovat i dnes.
Děkuji, že jste napsala, mějte pěkný den.
Saša

Téma dnešního dne: Změna času ze zimního na letní

  • Vadí vám změny času nebo je vám to úplně jedno?
  • Máte nějaké psychické či fyzické problémy?
  • Jak se vám vstává?
  • Který čas vám vyhovuje lépe? Zimní nebo letní?
  • Zaspala jste někdy při změně času, která bude teď?
  • Jaký je váš názor? Je to „kravina“ nebo věc prospěšná.
  • Pokud prospěšná, podle vašeho názoru – proč?

příspěvky posílejte na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem, vlasovou kosmetikou Taft.

TAFT

Reklama