Co je tím unikátním kouskem, který má pisatelka lulieta po své babičce, to se dozvíte, když kliknete na její příspěvek a prohlédnete si fotografie.

Miluji starožitnosti. Miluji to jejich kouzlo, jejich vůni, každá starožitnost v sobě skrývá nějaký příběh a tím pádem i tajemno.

Doma sice žádnou starožitnost nemám, ale od toho mám mou babičku, ke které velice ráda jezdím. Má tolik věciček, které jsou o dost starší, než já, a už odmalička jsem milovala vyprávění o nich.

Má takový starý šicí stroj, vždy se k němu posadila, vzala si mě na klín a vyprávěla, jak ji ho daroval dědeček a co ho stálo úsilí, než na něj vydělal, ale měl babičku tak rád, že ji chtěl dát vše, co ji na očích viděl.

Druhá má babička už bohužel není mezi námi. Ale mám po ní jednu věc, na kterou jsem náležitě pyšná! Jsem vášnivá sběratelka kuchařek a po babičce mám opravdu unikátní kousek. Jsou v ní recepty, u kterých se občas nasměju (např. zabijeme kuře, vyškubeme peří, vykucháme... :-D ) To v téhle době už pro mé děti ani nebude k uvěření. Ale jsou tam taky velice zajímavé receptíky, které postupně zkouším!

Lulieta

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

kkkk

dvk

________________________

Tak to je pěkná památka, obzvlášť když jste sběratelka kuchařek.
No, už se jen naučit zabít a vykuchat to kuře a budete jako babička :)
Děkuji, že jste napsala, mějte se krásně
Saša

Téma dnešního dne: Památky po (pra)rodičích

  • Máte doma nějakou památku po mamince, po babičce, po tatínkovi, po dědečkovi, po tetě, pratetě…, na kterou nedáte dopustit?
    A nemusí jít o velké věci. Ale třeba i o prstýnek, náramek, knihu, památník…

Pište a klidně posílejte i fotografie (nejvýš dvě)
Budu se těšit

redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem: Kriminálním románem autorky Gillian Flynnové: Temné kouty a k tomu přidáme i antiperspirační krém Rexona.

ddddd

Reklama