pavlinaa.jpg
Foto: Profimedia

Lukáš Macháček působí jako módní návrhář už 12 let a také pracuje jako stylista, například pro CNN Prima. Jeho styl vystihuje hlavně černá barva, o které říká, že ho baví a je takovým jeho „podpisem“. Často se nechává slyšet, že jsou jeho kolekce celkem temné, ale nemá problém stejné kousky pro zájemce převést do barev. Podobně je na tom i jeho nejnovější kolekce, kterou ve čtvrtek 13. dubna představil v industriálních prostorech pražského Kohinooru.

FotoJetrqr.jpg
Foto: Profimedia

Na módním mole bylo k vidění mnoho deignových večerních šatů, z nichž zhruba polovina je opět v černé barvě. Tentokrát však v kolekci najdeme i několik nebesky bílých okázalých modelů a hojně se objevují i odstíny fialové a bordó. Hvězdou přehlídky, ačkoliv díky modelu, který měla na sobě, by se dalo říci spíše královnou, byla jednapadesátiletá topmodelka Pavlína Němcová, která předvedla luxusní bílou róbu s pelerínou ozvláštněnou černými operními rukavičkami.

Návrhář se i tentokrát držel jednoduchosti, jako je tomu u většiny jeho kolekcí. A i tady potvrzuje, že v jednoduchosti je krása a není třeba složitých střihů a hromady ozdob v podobě výšivek, krajek, peříček nebo korálků. V dámských i pánských oděvech se často opakovaly asymetrické střihy a velké ničím nerušené plochy látky. Modelky měly spletené vlasy a jednoduchý make-up, aby dobře vynikly šaty, které předváděly. Nejedna hollywoodská hvězda by si zde jistě vybrala šaty na červený koberec – klidně i na Oscary.

blobid0.jpg
Foto: Profimedia

Zdroje: Autorka článku, lukasmachacek.com