Zdravím a chci napsat o svém zážitku. Nebyl to sice hmyz, ale nepolapitelný hlodavec. Jenže ve mně zanechala ta malá potvůrka tolik hnusu, že to musím napsat.

Když jsem v kuchyňské lince objevila to, co mi tam po svém hodování zanechala, pokoušel se o mně infarkt. Manžel to bral na lehkou váhu a já v tom zůstala sama. Koupila jsem tři pastičky a rozestavila po bytě. Ta malá zrůda se mi pomstila hlasitým chroupáním a já celou noc nespala a číhala, kdy se unaví a vyleze. Nic. Přikoupila jsem další pastičku a strčila pod postel.

Viděla jsem jak ta ocasatá šedivka krouží kolem ní a vysmívá se mi. Přece musím nad tou malou provokatérkou vyhrát. A tak musel tentokrát manžel pro další pastičku. Už jsem pomalu ztrácela přehled, kde v bytě jsou a kde ne. Ale ta malinká to věděla zcela přesně. Byla opravdu malinká, několikrát se mnou zalaškovala a na bezpečnou vzdálenost se mi ukázala. Byl to strašný pocit, donutila mě, že jsem se štítila jíst ve vlastním bytě.

Myslím, že byla rozhodnuta nás vystěhovat a území si zabrat pro sebe. Ale to se přepočítala, byla jsem odhodlána o svůj byt bojovat. Jenže ona taky. Když jsem ráno roztahovala závěsy, byly šňůrky, kterými závěs zavazuju asi 20 cm od země ožrané.Manžel se chechtal a já jsem byla blízko k trestnému činu ublížení na zdraví, ne-li přímo k vraždě.Vlastně vraždit jsem chtěla, ale přednost měla myš. Radu, ať dám pastičku na WC, že myšky šmejdí v bytovám jádru, jsem naštěstí uposlechla a tak tam ráno byla. Nedovedete si představit jak mě nesmírně potěšilo vítězství nad tak malým tvorem. A byt je můj.

LudPa

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Chudinka malá. Já to měla obráceně. Jako malá jsem si z pole nosila myši domů. Pak jsem měla asi 13 malých potkanů ze zverimexu, načež jsem si ochočila taky myš, která se přistěhovala dobrovolně. Doporučuju shlédnout film Hon na myš, tam to dopadlo happy endem pro obě strany. :-)

Nejen o myších, ale i o hmyzu v domácnosti si budeme povídat až do pozdního odpoledne. Který vetřelec dokáže nejvíc naštvat vás?

redakce@zena-in.cz

Reklama