Komik, herec, spisovatel a principál Směšného divadla, Luděk Sobota včera (27.5.) oslavil pětašedesátiny. V úvodním projevu na party, kterou uspořádal v restaurantu Gusto pro „pouhých" sto padesát nejbližších se vyznal, že tenhle věk ho prostě děsí. „Přiznám se, že jsem vždycky trochu litoval - anebo se dokonce posmíval těm, kteří slavili padesáté, nebo dokonce pětapadesáté, neřku-li pětašedesáté narozeniny. Najednou jsem tak dopadl sám. U těch ostatních mi to nevadilo, ale že to potkalo mě, pokládám za podraz - a nebojím se říci - za sviňárnu," svěřil se Sobota s úsměvem.

Když dočetl projev, rozloučil se s oficialitami slovy: „A teď se běžte najíst toho, co jsem vám připravil, abyste věděli, až pozvete na oslavy mě, co mám rád a čím mne uctíte. Čest mojí památce!"

Po jeho slovech následoval zběsilý rej gratulantů. Dárek střídal dárek, pusa pusu, a když se Luděk dostal na konec řady, líbal každého, pány i dámy, aby prý pro jistotu někoho neochudil.

A tak si na své přišly například zpěvačky Marcela Holanová či Šárka Rezková, ušetřen líbačky nebyl ani Ivan Mládek nebo Petr Jablonský. Po setření rtěnek z obličeje Luděk Sobota za asistence Petra Jančaříka a Jana Rosáka pokřtil svou knihu Dvě facky a pohřeb a cédéčko Ze Soboty na Sobotu.

Tím skončily veškeré slavnostní okamžiky a hosté i oslavenec se vrhli do degustace připravených jednohubek, lososa, salámů a teplých specialit. Proudem teklo pivo i víno a hosté dávali přípitky jasně najevo, kdože je jejich oblíbenec. Každý se chtěl se Sobotou také vyfotit, což skromný umělec komentoval slovy – „Dlouho kolem mne takový humbuk nebyl! Všichni dělají, jako kdybychom se viděli naposled. Ale to jim nedopřeju!" varoval s vážnou tváří Luděk Sobota.

Reklama