První příspěvek přišel od čtenářky, která se podepsala Lucka Š. Píše nám přímo od benzinky, a není to nic veselého.

Dobrý den
Téma zdražování nafty a benzinu se mě týká velice osobně, protože už 12 let pracuji na benzince (značku uvádět nechci). Bohužel my obyčejní prodavači jsme nejčastěji terčem nadávek a útoků, jak je benzín drahý. Ale my za to nemůžeme, to jsou příkazy seshora nebo je určuje majitel, který se s námi o ničem nebaví. Dříve jsme měli slevy na naftu a benzin, je to dva měsíce co nám je vzali, děláme soboty, neděle, noční, ke všemu nám hrozí riziko přepadení,které je na čerpacích stanicích dost časté, a co za to máme? Jen nadávky od řidičů. Ale zpátky k tématu.
Zdražení je hodně viditelné. Lidi berou benzin v průměru za 200, 300 korun. Nafta už dosáhla ceny benzínu, tady berou řidiči ještě míň. Když už si někdo bere plnou nádrž, tak je to většinou služební auto. Majitelé a provozní benzinek jsou naštvaní, protože zdražením benzínu a nafty tržby nenarůstají, ale naopak klesají. Z jedné strany nám tedy nadávají oni, že je malá tržba a z druhé řidiči.

Předevčírem přijela na benzinku mladá maminka, se kterou si občas povídáme, jezdí pravidelně, protože musí jezdit se svou dcerkou dvakrát týdně do nemocnice na kontroly,je po operaci. Chtěla nabrat benzín za 300 korun ale nějak přetáhla a natankovala asi o dvě koruny víc. Když přišla platit, ty dvě koruny jsem ji odpustila,bylo mi ji líto a také je přece naší stálou zákaznicí. Jenže zrovna stál za mnou šéf a když odešla, tak mě seřval, že nejsme žádná charita a jestli to udělám ještě jednou tak poletím. Ani ne hodinu po ní přijelo BMW a řidič tankoval za 2 000 korun, když odjížděl ,šéf si neodpustil poznámku, až bude ženská tankovat také za dva litry, tak ať ji ty dvě kačky klidně nechám.
Jenže ta paní za 2 000 nikdy tankovat nebude, protože na to nebude mít. Zdražování a to nejen nafty a benzínu způsobuje, že lidé jsou vystrasovaní, nervozní, i některé benzinky doslova bojuji o přežití. Šéf takový nikdy nebyl, i on se bojí. Bojíme se všichni, kam až to povede.
Lucka Š.

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

To máte pravdu, zdražování mění charaktery lidí, ale někdy se opravdu není čemu divit. Vašeho šéfa neznám, ale určitě i on má velké starosti a byly doby, kdy by možná on sám ty dvě koruny paní odpustil.
Děkuji, že jste napsala a přeji pevné nervy v práci.
Saša

Téma 6. února 2012 – Dotklo se vás zdražování nafty a benzínu?

Podtitul: Ulevte si z plných plic

  • Dotklo se zdražování pohonných hmot nějak výrazněji vašeho domácího rozpočtu?
  • Omezili jste jízdy autem? (například za nákupy)
  • Jakou nejvyšší možnou únosnou hranici cen byste byla schopna ještě tolerovat, než byste přestala jezdit úplně?
  • Je vaše rodina nebo vy sama závislá na jediném dopravním prostředku – automobilu?
  • Berete o poznání méně benzínu nebo nafty, než jste brala dříve?
  • Vyplatilo by se vám jet pro pohonné hmoty k našim zahraničním sousedům?
  • Co říkáte na to, že u nás stojí benzín a nafta více než v okolních státech?
  • Jezdíte na naftu nebo na benzín?
  • Porovnáváte ceny na jiných benzinkách?

Já vím, my ty ceny asi neovlivníme, ale alespoň si trochu ulevíme. Těším se na vaše příspěvky a komentáře, které pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna s řidiček či spolujezdkyň obdrží za svůj příspěvek dva balíčky kávy Douwe Egberts

kava

Reklama