Na příběh „osahávajícího strýčka“ zareagovala paní Lucie. Ta má zase zkušenosti s „dědou čumilem“. Vlastně naštěstí jen se „skorodědou“.

Za sáhnutí nám nabízel cigarety

Když jsem dneska četla příběh Jolany, jak jí strejda osahával dceru, hned jsem si vzpomněla na našeho dědu ze sousedství. Taky to byl pro nás „skoroděda“, hodný soused, který se s babičkou bavil přes plot.  Když jsme se sestřenkou dospěly do pubertálních let, dělaly jsem různé skopičiny. Jednou za námi v noci přišli kluci, hrozně jsme to tajili. Babička nic nezjistila. My jsme s nimi hrály flašku, došlo i na něžné dotyky a pusy. Nic víc. Bylo nám asi 13 nebo 14. 

Když jsem jela do krámu nakupovat, potkala jsem „dědu“. Najednou mi říkal, jak na nás v noci koukal, co jsme s klukama dělaly. A že když bysme ho nechaly sáhnout, koupil by nám cigarety nebo čokolády, co bysme chtěly. Řekla jsem mu, že to nepřipadá v úvahu, ani jsem to tenkrát nikomu neřekla, jen sestřence. Od té doby jsme se před ním měly na pozoru, ale jeho slídivé oči nás furt očumovaly přes plot. Vymýšlely jsme nějakou pomstu, chtěly jsme mu něco provést, ale nakonec skončily prázdniny a pak už nám to nepřišlo důležitý. Byl to ale prasák, fakt nás furt sledoval. Naštěstí si nic nedovolil, jen očumoval. Ani už nic nenabízel.

Lucie

pozn. text nebyl redakčně upraven

_______

Lucko, škoda, že jste nějakou tu pomstu nevymyslely :) Díky za „intimní“ příspěvek z časů dospívání:)

Saša

Téma dne 23. května - tety a strejdové, jezdí vaše děti k tetě na prázdniny?

Tety a strejdové zaujímají v rodinné hierarchii významné místo, třeba jako babičky a dědečkové. „Jedu k tetě (strejdovi) na prázdniny,“ je pro naše děti natolik samozřejmé, jako kdyby řekly: „Jdu do školy“. Pokud tedy sourozenecké vazby s jejich rodiči fungují.

  • Také jste jako malé jezdívaly „k tetě“ na prázdniny? A posíláte dnes i vy své děti k tetě na prázdniny? A nebo třeba jen na víkendy, na hlídání?
  • Jaký mají vaše děti vztah ke svým tetám a strejdům, tedy k sourozencům vašim či vašeho manžela?
  • A jaký máte vztah ke svým neteřinkám a synovcům vy sami?
  • Navštěvujete se?
  • Svěří se vám třeba neteř s tím, co by nesvěřila ani své mamince?
  • Vychází váš synovec se svým strejdou lépe než s vlastním tátou?

Otázek na toto téma se dá položit desítky, různě je naformulovat. Tak jako jsou různě naformulovatelné i rodinné vztahy mezi sourozenci a dětmi jejich dětí.

Těším se na příspěvky k tomuto rodinnému tématu, pište na redakční e-mail redakce@zena-in.cz

Ten nejhezčí odměníme opalovacím olejem Garnier - může se hodit, až vaše děti pojedou „k tetě na prázdniny“, a také vlasovým balzámem Gliss Kur - ten se může hodit pro tetu i pro vás. :)

darek

 

Reklama